Feljavult a második félidőre, idegenben győzött a Sirius KK

Horváth Bálint Ottó 2022. január 15., 20:10 utolsó módosítás: 2022. január 15., 20:14

Két nagyon gyenge mérkőzés után újra eredményes játékkal rukkolt elő a Marosvásárhelyi Sirius KK a női kosárlabda élvonalban, szombaton este második félidei jobb teljesítményének köszönhetően szerezte meg a győzelmet Brassóban a CSU Olimpia ellen.

Fotó: Haáz Vince

A marosvásárhelyi együttes két vereséggel kezdte az évet, hiszen előbb a szezon legrosszabb meccsén hazai pályán kapott ki a CSM Alexandriától a Román Kupa negyeddöntőjének visszavágóján, majd kiütéses vereséget szenvedett a címvédő Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC otthonában a bajnokságban.

A Sirius KK a hétközi fordulóban a CSM Târgoviște ellen kellett volna játsszon, de ezt a találkozót elhalasztották, mivel az ellenfél keretében több játékosnak pozitív lett a koronavírustesztje, így hétvégén a Brassói CSU Olimpia vendégeként javíthatott.

A mérkőzés eleje finoman szólva nem alakult jól a vásárhelyiek számára, akiknek 0–10-ről kellett felállniuk, de a nyitónegyed végére valamelyest összekapták magukat. Ezután viszont hamar összejött az egyenlítés, sőt a fordítás is, a brassóiak azonban visszavették a vezetést, és a szünetben ha egy ponttal is, de náluk volt az előny.

A szünet után a Sirius KK egyből lerohanta a házigazdákat, a két húzóember, Griffin és Sherrill vezetésével sikerült kilenc ponttal is elhúzni, amiből öt maradt az utolsó játékrész előtt.

A feljavult védekezés mellett az utolsó tíz percben aztán a vendégeknek minden összejött, ezzel helybenhagyták ellenfelüket, és végül 18 ponttal abszolút megérdemelten nyertek.

Ezzel a győzelemmel Carmin Popa vezetőedző csapata megerősítette helyét az élmezőnyben. A vásárhelyiek számára jövő szombaton 19 órától kiemelten fontos mérkőzés következik, amikor a dobogóra esélyes Aradi FCC Baschet együttesét fogadják.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 15. forduló:
Brassói CSU Olimpia–Marosvásárhelyi Sirius KK 60–78 (21–15, 19–24, 10–16, 10–23).
A vásárhelyiek pontszerzői: Griffin 29 (3), Sherrill 26 (4), Feiseș 8 (1), Lipovan 4, Sólyom 4, Badi 4 (1), Czimbalmos 3. Játszott még: Allen, Anca, Mircea. Edző: Carmin Popa.