Felálltak a nagy hátrányból, kiélezett volt a véghajrá

Horváth Bálint Ottó 2022. október 22., 22:08 utolsó módosítás: 2022. október 23., 09:52

Három és fél év után játszott újra hazai mérkőzést az élvonalban a marosvásárhelyi férfi kosárlabdacsapat, ellenfele a Petrolul Ploiești volt. A VSK sokáig hátrányban volt, de sikerült felállnia, a kiélezett véghajrában mégsem kerülte el a vereséget.

Gajovic az utolsó pillanatban megnyerhette volna a mérkőzést, de a dobása kimaradt, szabálytalanságot pedig nem ítéltek a játékvezetők Fotó: Rab Zoltán

A szombat esti mérkőzésre nagyon sok vásárhelyi kosárlabdaszerető volt kíváncsi, nagyjából 1600 néző foglalt helyet a ligeti sportcsarnok lelátóin.

Az első három pontot még a vendégek szerezték, aztán hatékonyabbak voltak támadásban a vásárhelyiek, és Solopa kosaraival fokozatosan növelték az előnyüket (20–13), a vendégek azonban jól tartották magukat. A második negyed elején megtorpant a VSK támadójátéka, több hibát is vétettek, így a Petrolul felzárkózott, sőt a vezetést is átvette. Sólyom Botond hárompontosával kiegyenlített a házigazda, de ezután elhúztak a vendégek és a szünetben hat ponttal (41–47) vezettek.

Fotó: Rab Zoltán

A pihenő után villámrajtot vettek a vendégek, akik hamar tizenöt pontos előnyt (52–67) dolgoztak ki. A vásárhelyi játékosok azonban jól reagáltak erre, így sikerült meccsben maradniuk, kilenc pontra csökkentették a lemaradásukat. Az utolsó negyedet ismét jobban kezdte a Petrolul, és úgy tűnt, el is dönti a párharcot, a VSK azonban főleg Gajovic és Martinic kosaraival egy pontra megközelítette a riválist.

Az utolsó másodpercekig kiélezett volt a küzdelem, amikor a hazaiak támadhattak a győzelemért, de Gajovic ellenfele szorításában elhibázta a dobását. A vásárhelyi játékosok és a szakmai stáb hevesen tiltakoztak és szabálytalanságot követeltek a játékvezetőktől, akik végül semmit nem ítéltek, így a ploiești-i csapat megőrizte a minimális előnyét.

A VSK egymás után a második verségét szenvedte el a bajnokság A konferenciájában, amely keretében a következő hétvégén az FC Argeș Pitești vendége lesz.