Értékes győzelmet húzott be a Sirius

Horváth Bálint Ottó 2023. február 03., 20:31 utolsó módosítás: 2023. február 03., 20:36

A rájátszásba jutás szempontjából nagyon fontos győzelmet aratott pénteken este hazai pályán a Marosvásárhelyi Sirius a női kosárlabda-bajnokság 16. fordulójában.

Fotó: Haáz Vince

A marosvásárhelyiek a közvetlen ellenfél CSM Alexandriát fogadták, a két csapat az utolsó rájátszást érő hely megszerzéséért van versenyben.

A vendégek kezdték jobban a találkozót, akik hamar 7–0-ra elhúztak, és magabiztosan kilenc ponttal nyerték meg az első negyedet. A Sirius viszont ukrán légiósa, Horobec remek játékával a második negyed közepére átvette a kezdeményezést, majd az amerikai Cooper kosarainak köszönhetően három pontos előnyt dolgozott ki a szünetre.

A pihenő után egy 12–0-s sorozattal állva hagyta ellenfelét a marosvásárhelyi csapat, amely ezzel gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést.

A végéig ugyanis az Alexandria képtelen volt faragni a hátrányából, pedig erre megvolt a lehetősége, a hazai játékosok szintén sok hibát követtek el, a győzelmük viszont ennek ellenére nem volt veszélyben.

A Sirius ezzel az értékes győzelemmel lépéselőnybe került vetélytársával szemben, és megerősítette a nyolcadik helyét a ranglistán.