HIRDETÉS

Előny az U-BT-nél a kosárdöntőben

A döntő az „egyetemisták” 1–0-s vezetéséről folytatódik Kolozsváron. Korábbi kép
Fotó: Facebook/U-BT Cluj-Napoca

2021. június 09., 23:40

A fináléban pályaelőnnyel induló kolozsvári együttes saját szurkolói előtt 11 pontos sikerrel kezdte a nagyváradi alakulat elleni döntőt. A párharc az egyik fél harmadik győzelméig tart.

2021. június 09., 23:40

A Kolozsvári U-BT gárdája szerdán este a Nagyváradi VSK gárdáját fogadta a férfi kosárlabda Nemezeti Liga nagydöntőjének első találkozóján. A házigazda kolozsváriak 73–62 (18:15, 11:11, 28:21, 16:15) arányú győzelemmel őrizték meg pályaelőnyüket.

HIRDETÉS

Amint az a részletes eredményből kitűnik, a kolozsváriak a harmadik negyedben tudtak komolyabb különbséget kialakítani az összecsapáson.

A Szamos-partiak legeredményesebb játékosa a litván Donatas Tarolis volt 21 ponttal és hat lepattanóval, a horvát Andrija Stipanovic 17 ponttal, 8 lepattanóval és három assiszttal, míg Patrick Neal Richard 13 ponttal, öt lepattanóval és ugyanennyi gólpasszal járult hozzá a sikerhez.

A nagyváradi csapatból Cătălin Baciu 13 ponttal és öt lepattanóval, Aaron Broussard pedig tíz ponttal, három lepattanóval és hárpm assziszttal emelkedett ki.

A döntő legtöbb öt mérkőzésig húzódhat el, vagyis az aranyéremhez három sikerre van szüksége az egyik félnek. A második mérkőzést szintén a kolozsvári sportcsarnokban rendezik június 11-én, pénteken 20 órától.

A kisdöntőben a CSO Voluntari otthon szenvedett vereséget az FC Argeș Pitești alakulatától, a vendégek egy kiváló utolsó negyed után 78–74-re hozták az első meccset (20:26, 15:17, 18:20, 25:11).

A bronzcsata az egyik csapat második győzelménél ér véget, és szombaton Pitești-en folytatódik.

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Niczuly Roland újra a csapattal készül, testvérével szerződést bontott a Sepsi OSK

Nemcsak Niczuly Roland lett kegyvesztett a Sepsi OSK-nál, hanem öccse, Rajmund is, akivel június 30-án bontott szerződést a sepsiszentgyörgyi klub. Időközben viszont fordulat állt be Roland ügyében: újra a nagycsapattal edzhet.

Nem bírt a Szuperliga újoncával a Sepsi OSK

Második nyári felkészülési mérkőzésén sem tudott győzni a Sepsi OSK: a háromszékiek ezúttal a Bukaresti Metaloglobusszal játszottak 1–1-es döntetlent a Sepsi Duna Aréna melletti pályán.

Székelyhon

Motorost ölt meg a medve a Transzfogarason – videóval

Egy 70–80 méteres szakadékból került elő annak a motorosnak a holtteste, akit csütörtökön megtámadott egy medve a Transzfogarasi úton, a Vidraru-tó közelében.

`
Krónika

„Itt a medve, milyen szép, felém jön” – lelkesedett a transzfogarasi halálos támadás áldozata

Az olasz sajtó részleteket közölt a csütörtöki transzfogarasi halálos medvetámadás áldozatáról, a 48 éves Omar Farang Zinről, aki Facebook-oldalán tett közzé szerdán medvés fotókat és videókat.

Krónika

Augusztus 1-től nő az áfa – Jóváhagyta a kormány a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet

Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.

Főtér

Miért nincs íze a paradicsomnak?

Esszük a vízízű, papírízű zöldségeket és közben álmodozunk letűnt korok finomságairól. De mi ennek az oka?

Ez is érdekelheti

Marosvásárhelyi VSK: hosszabbított a csapatkapitány, amerikai irányító érkezett

Alakul a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapatának kerete a következő idényre. A csapatkapitány Sánta Szabolcs újabb szezonra kötelezte el magát szülővárosa együttesénél, valamint egy minőségi légióst is sikerült szerződtetni.

Folytatja a Marosvásárhelyi VSK élén a magyarországi szakvezető

A következő szezonban is Faragó Péter irányítja a kispadról az élvonalbeli bajnokságban szereplő Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapatát.

Tragédia a hazai kosárlabdaéletben, gyásznapot rendelt el a szakszövetség

Június 24-re országos gyásznapot rendelt el a Román Kosárlabda-szövetség (FRB), miután tragikus buszbalesetben elhunyt a Nagyváradi CSM utánpótlás akadémiájának egyik edzője és több gyerek megsérült.

Fejlődött a romániai kosárlabdázás, de vannak még elvárásaik a székelyföldi klubvezetőknek

Carmen Tocală újabb négy évre kapott bizalmat a Román Kosárlabda Szövetség élén, de az új vezetésben ezúttal sincs magyar képviselet. Szászgáspár Barnabás és Rusz István is bizakodva, de óvatosan fogalmazott a jövővel kapcsolatban.

Sikeres szezont zárt a Kézdi SE lány kosárcsapata

Június 4-e és 8-a között Bukarestben rendezték az U13-ös országos női kosárlabdabajnokság döntő tornáját, melyen a Kézdivásárhelyi SE is érdekelt volt.

Országos döntő-tornán a KSE U13-as kosaras lányai

Szerdától vasárnapig Bukarestben rendezik az U13-as országos női kosárlabdabajnokság döntő tornáját, melyre a Kézdivásárhelyi SE is bejutott. A döntőig vezető útról és az esélyekről Farkas Alpárral, a céhes városi lányok edzőjével beszélgettünk.

Elmaradt az egyenlítés, lejárt a Marosvásárhelyi VSK szezonja

Nagyot küzdött hazai pályán a Temesvári SCM-vel a Marosvásárhelyi VSK a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság kilencedik helyének megszerzéséért, ám újabb vereséget szenvedett, így alulmaradt a párharcban.

Éltek a lehetőséggel a vásárhelyi kosárcsapat fiatal játékosai

Több alapember hiányában sok lehetőséget kaptak a Marosvásárhelyi VSK kosárlabdacsapatának fiatal játékosai a Temesvári SCM elleni idegenbeli mérkőzésen, amelyen meg is hálálták a bizalmat.

Éjjel-nappal támadták a gyűrűt Csíkszeredában

Tizennégy csapat részvételével zajlott a harmadik huszonnégyórás kosárlabda-maraton hétvégén, Csíkszeredában. Míg a játékosok a gyűrűt támadták, az érdeklődők sport- és vállalkozástémájú panelbeszélgetéseken vehettek részt.

A magyar élvonalban folytatja a székely kosárlabdázó

A magyar női élvonalban érdekelt BKG-PRIMA Szigetszentmiklós mezében folytatja pályafutását Biszak Boglárka román válogatott kosárlabdázó, aki játékoskarrierje mellett tanulmányaira is nagy hangsúlyt fektet.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!