Elmaradt a csíki bravúr, vereség Voluntari-tól

Horváth Bálint Ottó 2020. december 23., 18:08 utolsó módosítás: 2020. december 23., 18:16

Nem tudták megismételni előző napi remek játékukat a csíkszeredai kosárlabdázók, szerdán délután 13 ponttal maradtak alul a CSO Voluntari csapatával szemben.

Fotó: Facebook/Athletic Constanta

A konstancai buboréktorna keddi játéknapján a VSK Csíkszereda 75–68-ra felülmúlta a házigazda Konstancai Athletic gárdáját, ezzel megszerezte szezonbeli első győzelmét.

Szerdán azonban keményebb ellenféllel kellett szembenézniük a székelyföldieknek, az Ilfov megyeiek jobb játékerőt képviselnek. Ráadásul, ezen a találkozón nem számíthattak egyik légiósukra, az Athletic ellen legeredményesebb, litván Chatkevicius nem léphetett pályára.

Az egy nappal korábbi mérkőzéshez képest ezúttal gyengébben kezdett a csíkszeredai együttes, a Voluntari 15 pontos előnyt dolgozott ki az első negyedben. Ezután azonban jobban működött a VSK játéka, amely negnyerte a második tíz percet, így még meccsben maradt.

Térfélcsere után is jól tartotta magát Lászlófy Botond csapata, de nem tudott közelebb férkőzni az ellenlábashoz, amely magabiztosan tartotta fölényes vezetését. A zárónegyedet 13 pontos hátrányból kezdték a csíkiak, akiknél a kanadai Stepherd szerezte a legtöbb kosarat, de már esélytelenek voltak ledolgozni lemaradásukat.

A bajnokságban nem tartanak téli szünetet, karácsony és szilveszter napja között újabb buboréktornák következnek. A VSK december 29-én és 30-án Focșani-ban lép pályára, majd az új évben január 6-án és 7-én Craiován lesznek meccsei. Ezt követően január 14-én és 15-én, valamint 21-én és 22-én hazai környezetben, az Erőss Zsolt Arénában folytatják a pontvadászatot.