Felülmúlta házigazdáját a VSK Csíkszereda a kosárbajnokságban

Székely Sport 2020. december 22., 21:00 utolsó módosítás: 2020. december 22., 21:05

Megszerezte első győzelmét a VSK Csíkszereda férfi kosárlabda együttese a hazai élvonalbeli bajnokságban, kedden délután hét ponttal nyert a Konstancai Athletic ellen.

Fölényben játszottak a vendégek, magabiztosan nyertek Fotó: Facebook/Athletic Constanta

Lászlófy Botond vezetőedző legénysége az elejétől a végéig vezetve múlta felül a tornaházigazda tengerpartiakat.

A VSK az első negyedben tizenhárom ponttal elhúzott, ezzel megalapozta sikerét, ezután ugyanis a hazaiak csak futottak az eredmény után.

A mérkőzés közepén kissé megingott a vendégcsapat, Konstanca faragott is a hátrányból, sőt az utolsó percben négy pontra felzárkózott, aztán a csíkiak büntetődobásokkal bebiztosították a győzelmet.

A VSK a szezonyitó Román Kupában elszenvedett négy vereség, majd az első bajnoki buboréktornán bekövetkezett újabb három kudarc után tudott mérkőzést nyerni.

A konstancai torna második napján a csíkszeredai gárda szerdán délután 4 órától a CSO Voluntari együttesével találkozik, amely a másik keddi meccsen 74–57 arányban győzte le a CSM Focșani-t.