Egymás után három teremtornát rendeznek a Sepsi Arénában

Székely Sport 2020. december 03., 17:46 utolsó módosítás: 2020. december 03., 17:54

A Román Kosárlabda Szövetség (FRB) döntésének értelmében a női kosárlabda Nemzeti Liga odavágósorozatának harmadik, negyed és ötödik teremtornáját is Sepsiszentgyörgyön tartják.

Magabiztosan vezetik a bajnokságot Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

A Sepsi-SIC a bajnoki rajton a CSM Târgoviște, a Brassói Olimpia és a Kézdivásárhelyi SE csapatával mérkőzött meg a sepsiszentgyörgyi buboréktornán, ahol mindhárom mérkőzésén nagyon magabiztos győzelmet aratott, és jelenleg hat ponttal vezeti a ligát az egyaránt veretlen Szatmárnémeti VSK és a Konstancai Phoenix előtt.

A zöld-fehérek a második tornán a kézdivásárhelyi Kicsid Gábor Sportcsarnokban lépnek parkettre. Most pénteken az Aradi FCC Baschet, majd szombaton a Kolozsvári U lesz az ellenfelük. Mindkét mérkőzés 16 órától kezdődik, és mindkettőt élőben lehet követni a szövetség Youtube-csatornáján. A kézdivárhelyivel párhuzamosan Târgovișten és Bukarestben is zajlik egy-egy torna.

A decemberi hónap következő három hétvégéjén a Sepsi-SIC újból hazai környezetben játszhat, a FRB ugyanis úgy döntött, hogy a bajnokság odavágósorozatának harmadik, negyedik és ötödik teremtornájának is a Sepsi Aréna ad otthont.

„Legközelebb december 12-én lépünk pályára hazai környezetben, amikor a Bukaresti Rapid lesz az ellenfelünk, viszont az egy nappal későbbre kiírt Agronomia Bukarest elleni találkozót elhalasztották, mivel a fővárosi csapat több játékosa is pozitív teszteredményt produkált.

Ezt a mérkőzést egy későbbi időpontban pótoljuk be. 19-én és 20-án Konstanca és Alexandria csapatával játszunk, míg 27-én a Szatmárnémeti VSK, 28-án pedig Nagyvárad következik” – közölte Facebook-oldalán a háromszéki klub.