A bajnokság alapszakaszának 10. fordulójában rendezett szombat esti mérkőzést megelőzően a két alakulat azonos mérleggel, hét győzelemmel és két vereséggel rendelkezett.
A Sepsi-SIC nem várta a legjobb előjekkel az összecsapást, mivel nem számíthatott az egyik amerikai légiós, Ciera Johnson játékára, aki lesérült az előző játéknapon a CSM Târgoviște otthonában elszenvedett vereség alkalmával.
Nehezebben lendült bele a játékba a sepsiszentgyörgyi csapat,
az első negyedben nem működött a támadójátéka, így hat pontos hátrányba került. A folytatásban is a vendég aradiaknál volt az előny, egészen a második játékrész közepéig, ezután ugyanis a Sepsi-SIC fordított, és a szünetben öttel vezetett (30–25).
A pihenőt követően hamar újra megrázta magát a házigazda, és 13 ponttal meglépett,
az Arad azonban vissza tudott zárkózni, így a harmadik tíz perc végén nyolc pont volt a különbség a felek között (52–44). Ennél többre viszont nem futotta a vendégek részéről, a Sepsi-SIC ismét növelni tudta az előnyét, 17-tel is elhúzott, így a végére már kiengedhetett.
Győzelmével a székelyföldi klub megelőzte az aradi gárdát és átmenetileg átvette a vezetést a ranglistán, a jobb egymás elleni eredményeknek köszönhetően éllovas CSM Târgoviște csak vasárnap lép pályára.
A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.
Búcsút intett a világbajnokságnak a román labdarúgó-válogatott, miután elveszítette a Törökország elleni párharcot a pótselejtezőben. A mérkőzést követően nagy volt a csalódottság a trikolóroknál, a szövetségi kapitány felelőssé tette az egyik játékosát.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén az üzemanyagpiaci válsághelyzettel kapcsolatos sürgősségi rendeletet.
Erős trágyaszag miatt panaszkodtak csütörtökön a Kolozsváron és Aradon (illetve a két megyeszékhely vonzáskörzetében) élő lakosok. Az orrfacsaró bűz nem először okoz kellemetlenséget mindkét városban.
RO-Alert üzenetben kaphatnak telefonos riasztásokat a román állampolgárok akkor, amikor az energiafogyasztásuk eléri a szerződésben meghatározott határérték 80 százalékát.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!