Egy pillanatig sem volt kérdés, fölényes győzelmet aratott a Sepsi-SIC

Sebestyén Ervin 2023. november 04., 16:57

Szombat délután a Kolozsvári U otthonába látogatott a Sepsi-SIC női kosárlabdacsapata a román élvonalbeli bajnokság harmadik fordulójában. Az első két negyed még izgalmas volt, a félidő után nagyon simán győztek a háromszékiek.

A bajnokságban újabb könnyed győzelmet aratott a Sepsi-SIC. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

Nem kezdtek rosszul a hazaiak, tudták tartani a lépést Zoran Mikes együttesével, így az első negyedet követően 17–17-re álltak a felek. A második tíz perc után még mindig szoros volt az állás, ugyanis mindössze három ponttal vezetett a Sepsi-SIC (36–39).

A szünet után nagyon gyorsan eldőlt minden lényegi kérdés, kijött a két csapat közti különbség. A harmadik negyedben 20–6-os eredmény született, majd az utolsó tíz minutum még nagyobb különbséget hozott (6–22). Összességében 81–48-ra nyert a sepsiszentgyörgyi együttes, ezzel pedig három fordulót követően hibátlanul vezetik a román pontvadászatot.