Eddigi legnehezebb bajnoki meccsén van túl a Sepsi-SIC

Horváth Bálint Ottó 2023. február 15., 19:12 utolsó módosítás: 2023. február 15., 19:13

Megdolgozott az újabb győzelemért az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokságban a címvédő és éllovas Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, idegenben gyűrte le a Konstancai CSM-t.

Figyelniük kellett arra, hogy ne tékozolják el a harmadik negyedben kidolgozott előnyt. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Hétközi fordulót rendeztek szerdán a bajnokságban, a 17. játéknapon nem várt egyszerű kiszállás a háromszékiekre, akiknek az őszi hazai találkozón sem volt könnyű dolguk a harmadik helyezett tengerpartiak ellen.

A mérkőzés eleje szoros játékot hozott, aztán a Sepsi-SIC nyolc ponttal meglépett ugyan, de a házigazda visszazárkózott. Öt ponttal mégis megnyerték az első negyedet Zoran Mikes vezetőedző tanítványai, akik ezt az előnyüket kétszámjegyűre növelték. A nagyszünet előtti percekben azonban megtorpantak támadásban, és a konstancaiak ezt kihasználva lehozták döntetlenre a második játékrészt.

A fordulás után összekapta magát a Sepsi-SIC, így hamar újra tíz pontra nőtt a különbség a két csapat között. A vendégek magabiztosan játszottak a harmadik negyedben, tizenöt ponttal is elhúztak. A hazaiak azonban nem adták fel, három és fél perccel a vége előtt öt pontra csökkentették a hátrányukat, de aztán már tehetetlenek voltak, Jones és Cave kosaraival a székelyföldi együttes bebiztosította a győzelmét.

A Sepsi-SIC ezzel a sikerrel továbbra is százszázalékos mérleggel rendelkezik a bajnokságban, a hétvégi fordulóban pedig szombaton 18 órától hazai pályán háromszéki rangadót játszik a Kézdivásárhelyi SE-vel.