Hirdetés

Csűrték-csavarták, ismét új bajnoki rendszert találtak ki a férfi kosárlabdázóknak

A játékosoknak is furcsa lehet a sok módosítás
Fotó: Haáz Vince

Újra megváltoztatta az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság lebonyolítását a hazai szövetség. A mezőnyt tizenhét csapat, köztük a Marosvásárhelyi VSK alkotja, amelyeket az alapszakaszban már nem osztanak két csoportra, valamint elkészült a menetrend is.

2024. július 31., 15:14

Korábban a Román Kosárlabda-szövetség (FRB) június eleji igazgatótanácsi ülésén még úgy határoztak, hogy az új kiírás egy selejtezőtornával indul, amelyen az előző szezonban kieső helyeken végzett csapatok találkoznak másodosztályú ellenfelekkel. Erre azért volt szükség, hogy kitöltsék a fennmaradó helyeket, és továbbra is tizennyolc klub induljon az élvonalban, illetve a bajnoki rendszert is meg akarták tartani.

Kapcsolódó

Hirdetés

Mostanra azonban ezt a változatot – vélhetően az élvonalbeli szereplés iránt nem érdeklődő csapatok miatt – elvetették, és úgy döntöttek, hogy eggyel kevesebb, tizenhét együttes vesz részt a bajnokságban, valamint megváltoztatták a lebonyolítást is.

Eszerint az alapszakaszban mindenki játszik mindenkivel, de csak egyszer, így az összes csapat nyolc hazai és nyolc idegenbeli mérkőzésen lép pályára, fordulónként pedig egy gárda szabadnapos lesz.

A második szakaszban értékcsoportokat alakítanak ki (1–8. és 9–17. helyezettek), amelyben már oda-visszavágókat rendeznek.

Ezután az első csoportból a legjobb hat csapat bejut a rájátszásba, a 7., a 8., a 9. és a 10. helyezettek pedig a play-inben lesznek érdekeltek (a hetedik a tizedikkel, a nyolcadik a kilencedikkel játszik), ahonnan a két győztes együttes szintén kvalifikálja magát a rájátszásba.

A negyeddöntőben és az elődöntőben két nyert mérkőzésig, a döntőben pedig három győzelemig tartanak a párharcok. Érdekesség, hogy az alsóházi küzdelmeket nem rendezik meg, hanem a második értékcsoportban az utolsó, a 17. helyezett automatikusan kiesik.

•  Fotó: Haáz Vince Galéria

Fotó: Haáz Vince

A bajnokság a szeptember 21-ei hétvégén kezdődik, az alapszakasz küzdelmei pedig január 18-áig zajlanak.

A menetrend szerint a mezőny egyetlen székelyföldi együttese, a Marosvásárhelyi VSK a nyitófordulóban a Brassói Corona otthonában játszik. A második játéknapon szabadnaposak lesznek a vásárhelyiek, az első hazai mérkőzésükön pedig október 5-én a SCMU Craiovával találkoznak.

Az alapszakasz második fele nehezebbnek ígérkezik a VSK számára, hiszen a bajnoki címvédő Kolozsvári U-BT-vel a 10. fordulóban idegenben játszanak, majd rögtön ezután az ezüstérmes Nagyváradi VSK-t fogadják, a bajnokság első részét pedig hazai pályán a Nagyszebeni CSU ellen zárják.

A 2024–2025-ös idényre vonatkozó szabályzat szerint az eddigi kettőről egyre csökkentik azoknak a román állampolgárságú játékosoknak a számát, akik a bajnokságban a mérkőzések elejétől a végéig folyamatosan a pályán kell tartózkodjanak. A találkozókra legfeljebb hat belföldi és hat külföldi kosárlabdázót lehet nevezni, akik játszhatnak a meccsek folyamán.

A Marosvásárhelyi VSK mérkőzéseinek menetrendje az alapszakaszban

1. forduló (szeptember 21.): Brassói Corona (idegenben), 2. forduló (szeptember 28.): szabadnapos, 3. forduló (október 5.): SCMU Craiova (otthon), 4. forduló (október 12.): Galaci CSM (i), 5. forduló (október 19.): Temesvári SCM (o), 6. forduló (október 26.): CS Vâlcea 1924 (i), 7. forduló (november 2.): Bukaresti Steaua (o), 8. forduló (november 9.): Bukaresti Agronomia (i), 9. forduló (november 15.): CSM Ploiești (o), 10. forduló (november 30.): Kolozsvári U-BT (i), 11. forduló (december 7.): Nagyváradi VSK (o), 12. forduló (december 14.): CSO Voluntari (i), 13. forduló (december 21.): FC Argeș Pitești (o), 14. forduló (december 28.): Konstancai CSM (i), 15. forduló (január 4.): Bukaresti Rapid (o), 16. forduló (január 11.): Bukaresti Dinamo (i), 17. forduló (január 18.): Nagyszebeni CSU (o).
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Elefántcsontpart felrúgta a papírformát, gólzáport rendeztek a svédek

Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.

Keresztúri címvédés a Hargita megyei kupadöntőben

A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.

Székelyhon

Tragédia a Tordai-hasadéknál: életét vesztette egy 22 éves fiatal a via ferrata útvonalon

Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.

`
Krónika

„Gyorsabban csalódtunk benned, mint Iohannisban” – Dühödt kommentáradat zúdult Nicușor Danra

Valóságos kommentcunamit indított el Nicușor Dan államfő vasárnapi döntése, amellyel Eugen Tomac helyett Adrian Veșteát jelölte miniszterelnöknek. A Facebookon megjelent hozzászólások alapján a felháborodás elsősorban a jobboldali szavazók körében erős.

Krónika

Ki az új miniszterelnök-jelölt, Adrian Veștea?

A Brassó Megyei Tanács elnökéből lett miniszterelnök-jelölt, Adrian Veștea több mint három évtizede tagja a PNL-nek, önkormányzati vezetőként és miniszterként is jelentős politikai tapasztalatot szerzett.

Főtér

A sakkvilág elitjét is megizzasztotta a világbajnoki címre hajtó Balog Ronaldo

Az immár hétéves szatmárnémeti tehetség játékszenvedélyét, kitartását és lendületét a profi sakk árnyoldalai sem kezdhették ki. A sakkzseni édesapjával, Balog Cristiannal beszélgettünk.

Ez is érdekelheti

Saját kosárlabda-filozófiáját foglalta könyvbe Kercsó Zoltán

A gyergyószentmiklósi Kercsó Zoltán kosárlabdaedző fontos szakmai mérföldkőhöz érkezett: Disrupt Defense címmel jelentette meg angol nyelvű szakkönyvét, amely a modern kosárlabda-védekezésről alkotott filozófiáját és gyakorlati rendszerét foglalja össze.

Zsinórban hatodszor bajnok a Kolozsvári U-BT

Sorozatban hatodik alkalommal hódította el a bajnoki címet a Kolozsvári U-BT a román férfi kosárligában, miután a döntőben 3–1-es összesítéssel múlta felül a Nagyváradi VSK-t.

Bő egy évtized után visszatért Marosvásárhelyre a szerb mester

Új vezetőedzőt nevezett ki a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapata, a tapasztalt szerb szakember, Srecko Sekulovic több mint tíz év után újra a város együttesét irányítja.

Idegenbeli sikerrel megnyerte párharcát a Marosvásárhelyi VSK

Véget ért a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapatának szezonja, miután az alsóházi rájátszás harmadik körében a második, idegenbeli mérkőzésen is legyőzte a Brassói Coronát, és ezzel a 13. helyen zárta az élvonalbeli bajnokságot.

Jön a szokásos döntő: Kolozsvár–Nagyvárad csata a kosárbajnoki címért

Idén is a Kolozsvári U-BT és a Nagyváradi VSK vívja a román férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság döntőjét, a párharc az egyik fél harmadik győzelméig tart.

Fölényes győzelemmel került előnybe a marosvásárhelyi kosárlabdacsapat

Negyven pontos különbséggel nyerte meg a Brassói Corona elleni első mérkőzést a Marosvásárhelyi VSK a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság 13. helyéért zajló párharcban.

A végjátékban fordított, lezárta párharcát a Marosvásárhelyi VSK

Megnyerte a harmadik mérkőzést is a Marosvásárhelyi VSK a CSM Târgu Jiu ellen, ezzel lezárta a párharcot a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alsóházi rájátszásában.

Egy pillanatra sem adta ki kezéből a vezetést a marosvásárhelyi kosárcsapat

Az elejétől a végig vezetve magabiztosan nyerte meg a CSM Târgu Jiu elleni párharc második hazai mérkőzését a Marosvásárhelyi VSK a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alsóházi rájátszásában.

Tizennyolcpontos előnyt adott le a Marosvásárhelyi VSK, így is behúzta a kiesési rangadót

A Marosvásárhelyi VSK 92–91-re győzte le vasárnap a CSM Târgu Jiu együttesét a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alsóházi rájátszásában. A hazaiak tizennyolc ponttal is vezettek, előnyük azonban elfogyott, a hajrá viszont jól sikerült.

Rusz István a Sepsi-SIC érem nélküli szezonjáról: minden sikerszéria megszakad egyszer

A romániai női kosárlabda-bajnokságot hosszú évekig domináló Sepsi-SIC számára nem termett babér sem az idei bajnokságban, sem az európai, illetve hazai kupaporondon. Az okokról Rusz Istvánt, a sepsiszentgyörgyi klub ügyvezető igazgatóját kérdeztük.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!