Korábban a Román Kosárlabda-szövetség (FRB) június eleji igazgatótanácsi ülésén még úgy határoztak, hogy az új kiírás egy selejtezőtornával indul, amelyen az előző szezonban kieső helyeken végzett csapatok találkoznak másodosztályú ellenfelekkel. Erre azért volt szükség, hogy kitöltsék a fennmaradó helyeket, és továbbra is tizennyolc klub induljon az élvonalban, illetve a bajnoki rendszert is meg akarták tartani.
Mostanra azonban ezt a változatot – vélhetően az élvonalbeli szereplés iránt nem érdeklődő csapatok miatt – elvetették, és úgy döntöttek, hogy eggyel kevesebb, tizenhét együttes vesz részt a bajnokságban, valamint megváltoztatták a lebonyolítást is.
Eszerint az alapszakaszban mindenki játszik mindenkivel, de csak egyszer, így az összes csapat nyolc hazai és nyolc idegenbeli mérkőzésen lép pályára, fordulónként pedig egy gárda szabadnapos lesz.
A második szakaszban értékcsoportokat alakítanak ki (1–8. és 9–17. helyezettek), amelyben már oda-visszavágókat rendeznek.
Ezután az első csoportból a legjobb hat csapat bejut a rájátszásba, a 7., a 8., a 9. és a 10. helyezettek pedig a play-inben lesznek érdekeltek (a hetedik a tizedikkel, a nyolcadik a kilencedikkel játszik), ahonnan a két győztes együttes szintén kvalifikálja magát a rájátszásba.
A negyeddöntőben és az elődöntőben két nyert mérkőzésig, a döntőben pedig három győzelemig tartanak a párharcok. Érdekesség, hogy az alsóházi küzdelmeket nem rendezik meg, hanem a második értékcsoportban az utolsó, a 17. helyezett automatikusan kiesik.
A bajnokság a szeptember 21-ei hétvégén kezdődik, az alapszakasz küzdelmei pedig január 18-áig zajlanak.
A menetrend szerint a mezőny egyetlen székelyföldi együttese, a Marosvásárhelyi VSK a nyitófordulóban a Brassói Corona otthonában játszik. A második játéknapon szabadnaposak lesznek a vásárhelyiek, az első hazai mérkőzésükön pedig október 5-én a SCMU Craiovával találkoznak.
Az alapszakasz második fele nehezebbnek ígérkezik a VSK számára, hiszen a bajnoki címvédő Kolozsvári U-BT-vel a 10. fordulóban idegenben játszanak, majd rögtön ezután az ezüstérmes Nagyváradi VSK-t fogadják, a bajnokság első részét pedig hazai pályán a Nagyszebeni CSU ellen zárják.
A 2024–2025-ös idényre vonatkozó szabályzat szerint az eddigi kettőről egyre csökkentik azoknak a román állampolgárságú játékosoknak a számát, akik a bajnokságban a mérkőzések elejétől a végéig folyamatosan a pályán kell tartózkodjanak. A találkozókra legfeljebb hat belföldi és hat külföldi kosárlabdázót lehet nevezni, akik játszhatnak a meccsek folyamán.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!