Kiváló formában várhatta az összecsapást Zoran Mikes alakulata, ugyanis a román pontvadászatot hibátlanul vezetik, míg az Euroligában is minőségi játékot mutattak. Várható volt, hogy nem lesz könnyű dolguk az Arad ellen és ez be is bizonyosodott. Az első tíz percet 22–13-ra kikapta a Sepsi-SIC, azonban ezt javítani tudta még a szünet előtt, és kétpontos előnyről várhatták a meccs második felét.
A harmadik negyedben ismét eredményesebbek voltak a vendégek, így a döntés a végére maradt.
Az utolsó negyedben mindkét gárda pontosan dobott, de végül a sepsiszentgyörgyiek örülhettek, 82–74-re behúzták a mérkőzést. Ezzel a sikerrel továbbra is makulátlan mérleggel vezetik a bajnokságot, viszont üldözi őket a Konstancai CSM, amely szintén 12 egységet gyűjtött össze.
Hazai pályán bukta el a Marosvásárhelyi VSK a sereghajtók csatáját
Hat játéknapot követően továbbra is várni kell a Marosvásárhelyi VSK első bajnoki győzelmére az idei szezonban, miután szombaton este egy szoros mérkőzést követően vereséget szenvedtek a Brassói Olimpia ellen. A találkozó pikantériája az volt, hogy korábban egyik gárda sem tudta elkerülni a vereséget, az biztos volt, hogy valamelyikük negatív szériája megszakad.
A két együttes fej-fej mellett haladt a teljes összecsapás alatt, a különbséget a harmadik negyed jelentette, ahol a vendégek hat ponttal dobtak többet, mint a marosiak. Összességében 79–72-re kikapott a hazai együttes, így most már egyedüliként áll az utolsó helyen hat ponttal, nyert meccs nélkül.
Minden jel arra utal, hogy a Sepsi OSK egyik ígéretes saját nevelésű labdarúgója a téli szünetben a váltás irányába mozdult el. Nistor Ákos jelenleg a magyarországi Kecskeméti TE együttesével készül, a jövője viszont még nem dőlt el.
Újabb fordulóponthoz érkezett Juan Bauza pályafutása. Az FK Csíkszereda volt játékosa Kolumbiából újból a román labdarúgó élvonalba igazolhat.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Sajátos tiltakozási módot talált egy suceavai férfi a helyi adók drasztikus megemelése ellen: csak aprópénzzel fizette be tartozását az önkormányzatnak.
Hosszú éveken keresztül kastélyrom előtt haladtak el a Héderfáján átutazók, sokan nem is gondolták, hogy egyszer még eredeti pompájában tündökölhet a Barabássy-kúria. Az udvarházat 2008-ban kezdte felújítani a család, most pedig bárki megcsodálhatja.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!