Továbbra is megállíthatatlanul robog előre a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, a hazai pontvadászatban az első négy játéknapon rendre magabiztos győzelmet aratott. Az ötödik fordulóban ahhoz a Kolozsvári U-hoz utazott, amely a párharcot megelőzően mindössze egy sikert számlált két vereség mellett.
Rögtön a kezdés után magához ragadta a kezdeményezést a háromszéki alakulat, Zoran Mikes csapata már 16 pontnál járt, amikor a házigazda megszerezte a másodikat.
Az első tíz perc végére összeszedte magát az U, 12–27 állt az eredményjelzőn.
A második felvonásban semmi sem jött össze a kolozsvári gárdának, mindent próbálkozásukat figyelembe véve mindössze egy három pontosuk volt, ez volt a teljes termésük a második negyedben.
Félidőhöz érkezve már minden lényegi kérdés eldőlt, csupán az volt rejtély, hogy mekkora különbséggel nyer a Sepsi-SIC. Az utolsó húsz percben már hatékonyabb volt a hazai csapat, de ez csak a szépítésre volt elegendő, a zöld-fehér alakulat 93–44-re győzött és továbbra is hibátlan mérleggel áll az élen.
A vendégek két hőse Ciera Johnson és Taya Robinson volt, a két amerikai légiós egyaránt 25 pontot dobott, ketten együtt többször voltak eredményesek, mint a Kolozsvári U.
Ugyancsak szombaton játszott a címvédő Konstancai CSM, amely szintén diadalmaskodott, így a szentgyörgyiekhez hasonlóan 10 szerzett ponttal menetel.
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.
Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.
Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Autóval hajtott egy helsinki luxusüzlet kirakatába egy román bűnbanda, majd 580 000 eurós zsákmánnyal menekült. Az ország háromnegyed részén vörös hőségriasztással indul a jövő hét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!