A marosvásárhelyi klub vezetőségének az volt a célja, hogy nagyrészt helyi kosárlabdázókból álló csapatot alakítsanak ki, így az újonnan érkezett fiatal játékosok nagy része visszatér Marosvásárhelyre, vagy Maros megyébe.
Sólyom Sára (21 éves) marosvásárhelyi származású, Bécsben született, osztrák ifjúsági válogatott. Az iskola befejezése után sportösztöndíjjal az Egyesült Államokban játszott egy évet, de a koronavírus-járvány miatt hazautazott, és nem tért vissza, legutóbb Magyarországon az MTK Budapestnél szerepelt a másodosztályban.
A 18 éves Viana Mircea szászrégeni születésű, Kolozsváron a Napoca Baschet School csapatában korarazott, idén bemutatkozik a Nemzeti Ligában. Sorana Anca (18 éves) szintén szászrégeni, a Napoca Baschet School és a Szatmárnémeti Sportiskola korosztályos csapataiban játszott. Az ugyancsak szászrégeni származású Andreea Fejseș visszatér a Siriushoz, a 21 éves kosárlabdázó a klub élvonalbeli feljutása óta a csapat keretét alkotta. A 19 éves Rebecca Lipovan temesvári születésű, korosztályos román válogatott, legutóbb az Aradi FCC Baschet együttesét képviselte.
Mellettük a Sirius megegyezett két amerikai játékossal:
Ruth Sherrill hazájában, továbbá Dániában, Németországban és Horvátországban is kosarazott, míg Dalishia Denise Griffin eddig csak amerikai csapatok tagja volt, első alkalommal játszik Európában.
Az együttes keretét még a tapasztalt Mészáros Kata, Ruxandra Chiș és Cristina Badi alkotják, akik az elmúlt években is a Siriust erősítették. A fiatal játékosok közül Szász Réka, Kurjatkó Boróka, Kertész Stefánia és Molnár Nóra is folytatják a Siriusnál.
Kiss István klubelnök a pénteki sajtótájékoztatón elmondta, még egy-két játékost szeretnének szerződtetni, ezzel teljes lesz a keret, amellyel
minél előkelőbb helyen szeretnének végezni a Nemzeti Ligában, az első hat közé jutást is megcélozhatják.
A Carmin Popa vezetőedző és Ionel Brustur másodedző által irányított Sirius jövő héten kedden kezdi el a közös felkészülést, eddig csak az ifjúsági játékosokkal tartották az edzéseket. A szezon előtt megrendezik a Sirius Kupa barátságos tornát, amelyre Arad és Brassó jelezte részvételi szándékát, a negyedik részvevő még nem ismert.
A tervek szerint a bajnokság október 2-án kezdődik, de a szezon a Román Kupa első fordulójával szeptember végén indul.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!