HIRDETÉS

Sánta Szabolcs: eljött a pillanat, hogy szintet lépjen a vásárhelyi kosárlabda

Sánta Szabolcs úgy véli, több van a csapatban és az egész vásárhelyi kosárlabda mozgalomban
Fotó: Haáz Vince

Meghosszabbította szerződését a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapatának kapitánya. A pályafutása végén járó Sánta Szabolcs a bajnokság leghatékonyabb belföldi játékosának számít, és még komoly tervei vannak a következő idényben.

Sánta Szabolcs számára nem volt kérdés, hogy szülővárosa csapatában akarja folytatni. A beállós poszton játszó, 38 éves, nagy tapasztalattal rendelkező kosárlabdázó kimagaslóan teljesít a VSK-nál. Interjúnkban eddigi pályafutásáról, az előző szezonban nyújtott teljesítményéről, az átalakulóban lévő marosvásárhelyi együttesről és az új szezon kihívásairól kérdeztük.

HIRDETÉS

– Újabb szezonra kötelezted el magad szülővárosod csapatánál. Mi volt a döntő ok, amiért a folytatást választottad?

– Első sorban hálás vagyok Istennek, hogy még egészséges vagyok, ez a legfontosabb. Lényeges, hogy itthon játszhatok, nem kell elutaznom, a családom mellettem van.

A szeretteim és a barátok a lelátón vannak a meccseken, és ez ad egy plusz löketet.

– Immár a tizennyolcadik idényt fogod elkezdeni a hazai élvonalbeli kosárlabda-bajnokságban. Mire vagy a legbüszkébb az elmúlt időszakból?

– A két megnyert bajnokság kellene legyen a Kolozsvárral. De arra még büszkébb vagyok, hogy hazajöttem, sikerült feljutni az élvonalba, és szép lassan oda visszük Vásárhelyt, ahol a helye van. Újra megtelt szurkolókkal a sportcsarnok, és megint szól a huj-huj hajrá.

– Az előző kiírásban a bajnokság leghatékonyabb és legeredményesebb hazai játékosa voltál. Mit jelent ez számodra?

– Őszintén büszke vagyok erre, mert a 38 évet már betöltöttem. Soha nem érdekelt a statisztika, de a szezon végén Vlad Pora másodedző értesített, hogy a legjobb romániai játékos lettem a csapatból. Köszönöm az edzőknek ezt az óriási bizalmat, amit ebben a korban is adnak nekem, mert nélkülük, a csapattársaim, a szurkolók és a család nélkül biztos nem sikerült volna.

•  Fotó: Haáz Vince Galéria

Fotó: Haáz Vince

– Az elmúlt években többször is egészségügyi problémákkal küszködtél, és a csapatot nagymértékben hátráltatták a sérülések. Ezek mennyire befolyásolták a teljesítményt és az eredményeket?

– Sajnos bármilyen csapatból, ha két-három húzóember kiesik, ez meglátszik, persze minket is befolyásolt. Még egy olyan együttesnél is, mint a Kolozsvári U-BT, többször kikaptak, ellenük mi is pár másodpercre voltunk a győzelemtől.

Ami engem illet, nem érzem úgy, hogy a korom miatt sérültem le, ez olyan, ami megtörténik egy hosszú szezon alatt.

– A vezetőség a folytonosság mellett döntött, Faragó Péter marad a vezetőedző. A keretben viszont változások vannak. Jelenleg hogyan látod a csapat helyzetét?

– A szakmai stábbal teljesen egyetértek, hogy változások kellenek. Szerintem jó összhangot próbálnak teremteni a fiatalabb és a tapasztaltabb játékosok között. Egy profi csapatban ez nagyon fontos, szükség van a fiatalok energiájára és a tapasztaltak hozzájárulására.

•  Fotó: Haáz Vince Galéria

Fotó: Haáz Vince

– A vezetőedző nemrég úgy nyilatkozott, hogy ki kell lépjetek a kis csapat státuszából, és lényeges, hogy kivívjátok az ellenfelek tiszteletét. Elérkezett a pillanat, hogy szintet lépjen a Marosvásárhelyi VSK?

– Úgy érzem, hogy igen. Ebben a csapatban és az egész vásárhelyi kosárlabda mozgalomban több van.

Képesek vagyunk szintet lépni, de egy kis szerencse is kell hozzá, és talán jobban oda kell figyeljünk mi játékosok és az orvosi stáb is, hogy egészségesek maradjunk, mert ha ez adott, akkor be kell jussunk a rájátszásba.

– Jelentős változást vezetnek be a következő idényben a bajnokságban, az együtteseknek kötelező, hogy két román állampolgárságú játékost szerepeltessenek a mérkőzések teljes ideje alatt. Ez a szabályozás valamilyen szinten átírhatja az erőviszonyokat?

– Talán igen, egy kicsit kiegyensúlyozottabb mérkőzéseket láthatunk. Az viszont még kérdéses, hogy hány honosított játékos lehet a pályán, mert úgy hallatszik, hogy akár kettő is.

•  Fotó: Haáz Vince Galéria

Fotó: Haáz Vince

– Az új szezonban egyértelmű cél a rájátszásba kerülés. A keret átalakulását és a bajnoki mezőnyt figyelembe véve hogyan vélekedsz az esélyekről?

– Persze, hogy feltétlenül a rájátszásba akarunk kerülni, így, vagy úgy, de be kell jussunk oda.

Még nem tudjuk pontosan milyen csapatok alkotják a bajnokságot, mindenhol kialakulóban vannak a keretek, sok minden kell letisztuljon, így még túl korai erről beszélni.

– A marosvásárhelyi szurkolók mindig mellettetek vannak és nagy számban szurkolnak nektek. Csapatkapitányként mit üzennél nekik?

– Ők is legyenek egészségesek, és ugyanúgy, mint eddig tartsanak ki mellettünk, és biztos, hogy az eredmények is jönni fognak.

– Milyen terveid vannak a pályafutásod hátralévő részére és mivel lennél elégedett az új szezonban?

– A feljutásunk óta eltelt három szezonban nem tudtunk valami óriásit alakítani a bajnokságban, de remélem, hogy mielőtt abbahagyom sikerül legalább egy play-offot megfogni. Amennyiben a kupában ismét bejutnánk a legjobb négy közé, az remek teljesítmény lenne.

Kapcsolódó

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Hiába a fölényes játék és az emberelőny, nem tudott betalálni a Farulnak az FK Csíkszereda

A címvédő Konstancai Farult fogadta hazai pályán az FK Csíkszereda a női labdarúgó Szuperliga 8. fordulójában. Bár Szeitl Szilvia tanítványai végig dominálták a mérkőzést, a helyzetkihasználás nem működött, így maradt a gól nélküli döntetlen.

Bravúr a javából, megverte a bajnokot a VSK Udvarhely

Hatalmas meglepetésre a Székelyudvarhelyi VSK hazai pályán legyőzte a bajnoki címvédő Galaci Unitedet a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának 5. fordulójában.

Székelyhon

Amikor az adóhatóság is arra kér, ne utaljunk pénzt

Az adóhatóság nevében küldött újabb hamis e-mailekre figyelmeztetett hétfői közleményében az Országos Adóhatóság (ANAF).

`
Krónika

Legolcsóbb áram: engedtek a nagy szolgáltatók, kivéve egyet

Jelentős változások történtek a legolcsóbb áramot kínáló romániai energiaszolgáltatók toplistáján az államilag fenntartott árkorlátozás kivezetése, az árliberalizáció július elsejei bevezetése óta eltelt bő három hónapban.

Krónika

Találgatások a Szabadság-szobor körül: mikor csonkíthatták meg, és mikor hozzák helyre?

Az aradi Szabadság-szobor egyik alakjának kezéből hiányzik a tőr pengéje. Megpróbáljuk beazonosítani a vandalizmus időpontját, választ keresünk arra, hogy mikor állítják helyre az alkotást, és számba vesszük, hány ízben volt támadás célpontja a szobor.

Főtér

„Két maroknyi aranyékszer hevert mellettem, fogalmam sem volt, mitévő legyek”

A történelemszeretet miatt vágott bele az amatőr fémdetektorozásba a szamosújvári asztalosmester, aki nemrég páratlan régészeti kincset talált. Kis Jánossal beszélgettünk.

Ez is érdekelheti

Könnyed győzelemmel indította a bajnokságot a Sepsi-SIC

Lejátszotta első bajnoki mérkőzését a női élvonalbeli kosárlabda-bajnokság idei kiírásában a Sepsi-SIC, amely vasárnap este a CSM Târgoviște együttesét fogadta. A háromszéki klub magabiztos játékkal, húszpontos különbséggel szerezte meg első győzelmét.

Nagyváradon hagyták a pontokat a gyergyószentmiklósi kosárlabdázók

A Nagyváradi VSK II. vendégeként szerepelt vasárnap délben a Gyergyószentmiklósi ISK-VSK Antares. A férfi kosárlabda 1. Liga második fordulójában 21 ponttal kaptak ki.

Pazar utolsó negyedben rázta le házigazdáját a vásárhelyi kosárcsapat

Újabb győzelmet szállított idegenből a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapata, amely a mérkőzés nagy részében előnyben volt, mégis csak az utolsó negyedben tudta bebiztosítani a sikerét a Petrolul Ploiești ellen.

Visszavágtak Temesvárnak a marosvásárhelyi kosarasok

Megszerezte az első győzelmét a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokságban a Marosvásárhelyi VSK, a gyengébb kezdés után átvette az irányítást és végül megérdemelten nyert a Temesvári SCM otthonában.

Jól indította az idényt a gyergyószentmiklósi kosárlabdacsapat

Remek rajtot vett a férfi kosárlabda másodosztály új idényében a Gyergyószentmiklósi ISK-VSK Antares, amely magabiztos játékkal, hét pontos különbséggel múlta felül a Kolozsvári U-BT II. csapatát az első fordulóban.

Ötperces rövidzárlat okozta a Marosvásárhelyi VSK vesztét a fővárosban

Vereséggel indította az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság 2025–2026-os szezonját a Marosvásárhelyi VSK: szerdán este sokáig szoros csatát vívott idegenben a Bukaresti Rapiddal, de a harmadik negyedben egy ötperces rövidzárlat a vesztét okozta.

Még ütőképesebb a keret, nyomás is van a marosvásárhelyi kosárcsapaton

A kupában már bemutatkozott, szerdán este a bajnokságban is megkezdi menetelését a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapata, amelynél reális célként a rájátszásba jutást fogalmazták meg.

A tetemes előny ellenére izgulnia kellett a vásárhelyi kosárcsapatnak

A vártnál jóval nehezebb volt a Temesvári SCM elleni visszavágó a Marosvásárhelyi VSK számára, amely végül kiharcolta a továbbjutást a férfi kosárlabda Román Kupában.

Jókora előnyt szerzett a kupában a Marosvásárhelyi VSK

Fölényes győzelemmel indította az új szezont a Marosvásárhelyi VSK, ezzel nagy lépést tett a továbbjutás felé a férfi kosárlabda Román Kupában.

Elindítja a szezont a marosvásárhelyi kosárcsapat

A Román Kupában kezdi a 2025–2026-os idényt a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapata, az első körben a Temesvári SCM ellen játszik a továbbjutásért.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!