Az első negyed után indult be a szentgyörgyi gépezet

Horváth Bálint Ottó 2023. március 18., 21:37 utolsó módosítás: 2023. március 18., 21:42

A Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC elveszítette ugyan az első negyedet az Aradi FCC Baschet elleni hazai rangadón, utána viszont megállíthatatlannak bizonyult. A címvédő tökéletes teljesítménnyel zárta az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság alapszakaszát.

A harmadik negyedben érvényesítette akaratát a Sepsi-SIC. Korábbi felvétel Fotó: Miska Brigitta

Rangadóval zárult a pontvádaszat első része, a két együttes szombaton este kevesebb, mint három héttel azután mérkőzött meg újra egymással, hogy február végén a Sepsi-SIC kiütéssel, 46 pontos különbséggel győzte le riválisát a Román Kupa döntőjében, ezzel megszerezte nyolcadik diadalát a kupasorozatban.

A bajnoki összecsapás első része jóval szorosabb játékot hozott, az elején a vendég aradiak kissé meg is lepték a sepsiszentgyörgyieket, és két ponttal megnyerték az első negyedet. A Sepsi-SIC azonban hamar rendezte a sorait, Cave és Hristova kosaraival a javára fordította az eredményt, és a nagyszünetre nyolc pontos vezetést dolgozott ki.

A harmadik negyedben érvényesítette akaratát Zoran Mikes vezetőedző együttese, amely fokozatosan növelte a különbséget, és 24 ponttal elhúzott. A végéig sem álltak le a házigazdák, tovább növelték az előnyüket, és újra fölényesen, 30 ponttal győztek.

A Sepsi-SIC mind a húsz mérkőzését megnyerte és veretlenül zárta a bajnokság alapszakaszát. A rájátszás negyeddöntőjében a Marosvásárhelyi Sirius KK lesz a címvédő ellenfele, a két győzelemig tartó párharc első mérkőzését szerdán 19 órától játsszák a Sepsi Arénában.

Női kosárlabda-bajnokság, alapszakasz, 22. forduló:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC–Aradi FCC Baschet 98–68 (21–23, 26–16, 26–10, 25–19).
A Sepsi-SIC pontszerzői: Hristova 27, Cave 26, Ghizilă 22, Gereben 9, Mititelu 5, Jones 5, Orbán 2, Cătinean 2. Játszott még: Gödri-Părău, Pop, Toma.