A háromszéki klub az elmúlt napokban két idegenlégiós érkezését jelentette be, a belga-kongói kettős állampolgárságú Bethy Mununga és a dán Maria Jespersen csatlakozik a Zoran Mikes vezetődző által irányított kerethez. A Sepsi-SIC korábban egy belföldi játékossal, Andreea Mititeluval is megegyezett.
A 24 éves Bethy Mununga az elmúlt három idényben az amerikai egyetemi bajnokságban szereplő Dél-Floridai Egyetem csapatában játszott. Az előző bajnokságban 33 mérkőzésen átlagban 33 percet töltött a pályán, 10,6 pontot szerzett és 11,5 lepattanót gyűjtött. A 183 cm magas játékos belga-kongói kettős állampolgársággal rendelkezik, alacsonybedobóként és erőcsatárként is bevethető.
Maria Jespersen az előző szezonban a spanyol Leganés és az ausztrál Sunbury Jets mezét öltötte magára. A spanyol bajnokságban 27 mérkőzésen 6,2 pontot és 3,9 lepattanót átlagolt, míg az ausztrál pontvadászatban 7 találkozón lépett pályára, ezeken átlagban 25,4 pontot szerzett és 11,6 lepattanót gyűjtött. A 28 éves, 183 cm magas sportoló 2014 és 2018 között szintén a Dél-Floridai Egyetem csapatában játszott, ahol utolsó idényében az amerikai egyetemi bajnokságban 34 találkozón 18,1 pontot és 9,7 lepattanót átlagolt. Az alacsonybedobóként és erőcsatárként is bevethető kosárlabdázó a dán válogatott alapembere, 2020 novemberében az Európa-bajnoki selejtezőben 35 pontot szerzett Románia ellen.
Andreea Mititelu a legutóbbi három évben a Konstancai Phoenix csapatát erősítette. A Nemzeti Liga előző idényében 29 mérkőzésen kapott lehetőséget, 7 pontot és 6,9 lepattanót gyűjtött, míg a Román Kupában 5 találkozón 8,6 pont és 7,4 lepattanó volt az átlaga. A tengerparti együttes a bajnokságban a negyedik helyen végzett, míg a kupában négyes döntőbe jutott. A 21 éves, 180 cm magas játékos a román élvonalban 106 alkalommal lépett pályára, korábban pedig a Nagyváradi CSU-nál játszott.
A klub korábbi közlése szerint Anamaria Pop, Orbán Nikolett és Ștefania Cătinean a következő idényben is zöld-fehérben játszanak.
Az együttestől viszont több meghatározó játékos is távozott, a csapatkapitány Jovana Pasic mellett Brianna Fraser, Shaqwedia Wallace és Daniel Raber sem hosszabbított, de Alina Podar és Anisia Croitoru sem marad a csapatnál.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!