Alaposan elpáholta „a szomszédokat” a Sepsi-SIC

Sánta Imre 2021. december 28., 23:02 utolsó módosítás: 2021. december 28., 23:20

Ellentmondást nem tűrve fektette két vállra ellenfelét és aratott kiütéses győzelmet a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a női kosárlabda Román Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén, amelyen a Brassói Olimpia együttese képtelennek bizonyult felnőni a háromszékiek szintjére.

Fotó: Miska Brigitta

Mivel az Olimpia lemondott pályaválasztói jogáról, a keddi mérkőzést a Sepsi Arénában rendezték, két nap múlva pedig ugyanitt játsszák majd a Román Kupa negyeddöntőjének visszavágóját is, amelynek azonban már nagy tétje nem lesz, miután a Sepsi-SIC hetvenkilenc pontos különbséggel nyerte az első meccset.

Az összecsapást két brassói találat indította, de ez csak szalmalángnak bizonyult, mert a zöld-fehérek ezt követően átvették a játék irányítását, és a remek napot kifogó Orbán Nikolett eredményes játékának köszönhetően hamar fordítottak. De Pasic, Podar és Fraser is hozzátette a magáét, így a szentgyörgyi lányok tíz perc után már megnyugtató előnyre tettek szert (10-21).

A folytatásban aztán még jobban kidomborodott a két csapat közötti különbség, Pasic, Podar és Ghizilă szórták a triplákat, majd a háromszékiek összehoztak még egy 15-0-s sorozatot is, amiből Fraser egymaga tizenegy pontot vállalt, és a mérkőzés felénél már hatvan egységnél jártak (22-60).

Szünet után is minden ugyanebben a kerékvágásban ment tovább, Zoran Mikes tanítványainak lendülete nem lankadt, és miután a harmadik negyed végén ismét összedobáltak zsinórban tizenhat pontot, már csak az a kérdés maradt nyitott, hogy a végére mennyivel haladják meg a százat (32-91).

Választ adott erre az utolsó tíz perc, amikor a Sepsi-SIC bosnyák mestere többnyire a fiataljait szerepeltette, de Cătinean, Croitoru és Botos is nagy kedvvel játszva szórták a pontokat, és a zöld-fehérek valósággal elgázolták az ellenállást alig-alig tanúsító brassói csapatot, így kijelenthető, hogy a szomszéd várak csatája már a csütörtöki visszavágó előtt eldőlt, és a szentgyörgyiek jutnak a Román Kupa négyes döntőjébe.

Női kosárlabda Román Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés:
Brassói CSU Olimpia–Sepsi-SIC 46–125 (10–21, 12–39, 10–31, 14–34).
Olimpia: Dusanic 17 (1x3), Armanu 12 (2x3), Pesovic 4, David 3 (1x3), Ciciovan. Cserék: Frincu 8 (2x3), Florea 2, Nistoroiu, Moroșanu, Atamaniuc, Pașca. Edző: Dan Calancea.
Sepsi-SIC: Fraser 26, Orbán 22, Pasic 15 (3x3), Ghizilă 13 (3x3), Jones 4. Cserék: Podar 14 (2x3), Wallace 10 (3x3), Cătinean 8, Croitoru 8, Botos 5. Edző: Zoran Mikes.
Vezették: Amalia Marchiș, Vlad Dumitrescu, Vlad Antonio Sandu.