A végsőkig küzdött a VSK Csíkszereda, a győzelem mégis elmaradt

Horváth Bálint Ottó 2022. október 10., 20:39 utolsó módosítás: 2022. október 10., 20:41

Hosszabbításban veszítette el a Nagyszebeni CSU elleni hazai mérkőzését a VSK Csíkszereda a férfi kosárlabda Nemzeti Liga A konferenciájának 2. fordulójában.

Nagyot játszottak a hazaiak. Korábbi felvétel Fotó: Veres Nándor

Nagyon rosszul kezdődött a hétfő esti összecsapás a VSK számára, az első kilenc pontot a vendégek szerezték egyetlen játékosuk, Manchon Crespo által. A csíkiak ezután felvették a ritmust, de csak a második negyedben sikerült felzárkózniuk főként Draskovic kosaraival, így a nagyszünetben négy pont volt a hátrányuk.

A mérkőzés második részében szoros volt a küzdelem, de a nagyszebeni gárda továbbra is magabiztosan tartotta az előnyét. A negyedik negyed elején a hazaiak sorozatban tíz pontot dobtak, ezzel kiegyenlítettek. A végéhez közeledve Frolov és Manojlovic tripláival ott voltak az ellenfél sarkában, sőt rövid ideig a vezetést is átvették, de ezt nem tudták megőrizni.

A rendes játékidő döntetlennel zárult, majd a hosszabbításban is fej-fej mellett haladtak a csapatok, a párharcot végül Mirel Dragoste döntötte el, aki egymás után nyolc pontot szerzett. Erre VSK két hárompontossal még válaszolt, de többre már nem maradt ideje, két ponttal maradt alul.