Jól kezdtek a vásárhelyiek a szerda esti mérkőzésen, kiváló támadásuknak és eredményes védekezésüknek köszönhetően tízpontos előnyre tettek szert az első negyed végéig. A második játékrész már kiegyenlített játékot hozott, a nagyszebeniek próbáltak kapaszkodni, ám a szünetig a VSK így is visszaállította kényelmes előnyét, tizenkét ponttal vezetett.
A harmadik negyedben a vendégek ismét megkezdték a felzárkózást, kettőre lecsökkentették hátrányukat, az utolsó percben érkezett két hazai kétpontos nyugtatta meg kissé a vásárhelyieket.
A hazaiak lendülete viszont alábbhagyott az utolsó negyed közepére, itt egy pillanatra átvették a vezetést a vendégek.
Ez ébresztőleg hatott a VSK-ra, és habár a nagyszebeniek végig ott voltak a nyomukban, az előnyt már nem adták ki a kezükből, és végül három ponttal behúzták a kupameccset, ami egyben a továbbjutást is jelentette a Final 8-be.
A fiúkra idén még három bajnoki meccs vár, szombaton 18 órakor az FC Argeș Pitești látogat a Simon László sportcsarnokba – a meccsen plüssdobálás is lesz, hívja fel a figyelmet a klub közösségi oldala.
Aztán két kiszállás következik, jövő hétfőn a Kolozsvári U-BT, majd december 28-án a Konstancai CSM vendége lesz a VSK.

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Teljesen megsemmisült egy mintegy 200 négyzetméteres épület a hétfő hajnalban keletkezett tűzben Madéfalván. A lángokat csaknem háromórás beavatkozás után sikerült megfékezni.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Augusztus 1-jén délután a gázolaj literenkénti ára már 11 lejhez közelített, miután néhány nappal korábban átlépte a 10,5 lejes határt.
Továbbá: megfeneklett egy svájci kirándulóhajó a Dunán, mert elillant alóla a víz. És egy bírónő jogtalanul próbált elcsípni egy legfelsőbb bírósági posztot, aztán mikor rajtakapták, elpárolgott.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!