A Sirius került előnybe a vásárhelyiek kosárcsatájában

Horváth Bálint Ottó 2022. április 08., 21:50 utolsó módosítás: 2022. április 08., 21:56

A Marosvásárhelyi Sirius KK nagyot fordított a Kézdivásárhelyi SE otthonában, és egy lépéssel közelebb került az ötödik hely megszerzéséhez.

Rebecca Lipovan 22 pontot szerzett, kiemelkedőt alkotott. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A két székelyföldi csapat az 5–8. helyekért van versenyben a női kosárlabda-bajnokság rájátszásában. A negyeddöntőben a marosvásárhelyiek két egyértelmű vereséget szenvedtek az Aradi FCC Baschet ellen, a kézdivásárhelyiek viszont méltó ellenfelei voltak a Szatmárnémeti VSK-nak, a mindent eldöntő harmadik meccsen estek ki.

A péntek esti kézdivásárhelyi mérkőzést jobban kezdték a marosvásárhelyiek, akik 6–0-ra elhúztak, de előnyük csak rövid ideig tartott, a háromszékiek ugyanis hamar belerázódtak a játékba, sőt az első negyed végére kilenc pontos előnyt alakítottak ki. A KSE ezután sokat rontott, ezt pedig a Sirius a szünet előtt ki is használta,

az egész meccsen remeklő és kiemelkedőt alkotó Rebecca Lipovan kosaraival háromra felzárkózott.

A fordulás után a vendégek kis időre átvették a vezetést, a házigazda azonban ritmust váltott, Debreczi jó játékával helyben hagyta ellenfelét, és tíz ponttal meglépett az utolsó tíz perc előtt.

A Sirius viszont Ruth Sherrill pontjaival gyorsan megkezdte hátránya ledolgozását, majd

az utolsó két percben megfordította az állást.

A hazaiak Welch Coleman kétpontosával még visszavették az előnyt, de Ljubinec a következő támadásnál válaszolt erre, és a végéig csapata büntetődobásokkal bebiztosította a győzelmet.

A két nyert mérkőzésig tartó párharc második találkozóját jövő héten kedden 18 órától rendezik Marosvásárhelyen, és ha szükséges, a harmadik összecsapás helyszíne szintén a pályaelőnyt élvező Maros-partiak otthona lesz. A továbbjutó a CSM Alexandria–Kolozsvári U párosítás győztesével játszik az ötödik hely megszerzéséért.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, rájátszás, 5–8. helyek, 1. mérkőzés:
Kézdivásárhelyi SE–Marosvásárhelyi Sirius KK 54–57 (21–12, 8–14, 16–9, 9–22).
KSE: Welch Coleman 16, Debreczi 13, Corda 11 (2), Lewis 7, Taylor 4, Bara Németh 3. Játszott még: Domokos. Edző: Ljubomir Kolarevic.
Sirius KK: Lipovan 22 (4), Ljubinec 12, Sherrill 11 (1), Cortez 5, Czimbalmos 4, Chiș 3. Játszott még: Feiseș, Badi. Edző: Popa Carmin.
Vezették: Ștefan Atomulese, Andrei Hapău, Diana Bucerzan.