A két székelyföldi csapat az 5–8. helyekért van versenyben a női kosárlabda-bajnokság rájátszásában. A negyeddöntőben a marosvásárhelyiek két egyértelmű vereséget szenvedtek az Aradi FCC Baschet ellen, a kézdivásárhelyiek viszont méltó ellenfelei voltak a Szatmárnémeti VSK-nak, a mindent eldöntő harmadik meccsen estek ki.
A péntek esti kézdivásárhelyi mérkőzést jobban kezdték a marosvásárhelyiek, akik 6–0-ra elhúztak, de előnyük csak rövid ideig tartott, a háromszékiek ugyanis hamar belerázódtak a játékba, sőt az első negyed végére kilenc pontos előnyt alakítottak ki. A KSE ezután sokat rontott, ezt pedig a Sirius a szünet előtt ki is használta,
az egész meccsen remeklő és kiemelkedőt alkotó Rebecca Lipovan kosaraival háromra felzárkózott.
A fordulás után a vendégek kis időre átvették a vezetést, a házigazda azonban ritmust váltott, Debreczi jó játékával helyben hagyta ellenfelét, és tíz ponttal meglépett az utolsó tíz perc előtt.
A Sirius viszont Ruth Sherrill pontjaival gyorsan megkezdte hátránya ledolgozását, majd
az utolsó két percben megfordította az állást.
A hazaiak Welch Coleman kétpontosával még visszavették az előnyt, de Ljubinec a következő támadásnál válaszolt erre, és a végéig csapata büntetődobásokkal bebiztosította a győzelmet.
A két nyert mérkőzésig tartó párharc második találkozóját jövő héten kedden 18 órától rendezik Marosvásárhelyen, és ha szükséges, a harmadik összecsapás helyszíne szintén a pályaelőnyt élvező Maros-partiak otthona lesz. A továbbjutó a CSM Alexandria–Kolozsvári U párosítás győztesével játszik az ötödik hely megszerzéséért.
Rövidre sikerült Niczuly Rajmund magyarországi kalandja: a Cigánd SE néhány hónap után közös megegyezéssel felbontotta a székelyföldi kapus szerződését. A 21 éves hálóőr új csapatot keres.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) közzétette a párharcok pontos menetrendjét a kupasorozat csoportkörének harmadik, utolsó fordulójában.
Vizsgálatra érkezett a csíkszeredai kórházba az a hölgy, aki kedd reggel rosszul lett az intézmény parkolójának bejáratánál, majd a helyszínen életét vesztette. Az eset során az autója irányíthatatlanná vált, több jármű is megrongálódott.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jókora előnnyel áll az élen a pártok versenyében – derül ki a legfrissebb közvélemény-kutatásból.
Románia az Egyesült Államok fontos partnere, de vannak olyan elvek, amelyektől nem tekinthetünk el, nevezetesen, hogy egy ország területe csak az adott nép akaratával kerülhet át egy másikhoz” – jelentette ki Oana Ţoiu román külügyminiszter.
Román és magyar történészek válaszoltak a ki volt előbb Erdélyben égető kérdésére az MCC kolozsvári képzési központjában tartott kerekasztal-beszélgetésen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!