A nagyszünetben döntetlen, aztán sima Sepsi-SIC diadal a döntőben

Józsa Csongor 2023. április 13., 20:58 utolsó módosítás: 2023. április 14., 10:29

Akadozott a hazai környezetben szereplő sepsiszentgyörgyiek játéka, de aztán lelépték a tengerpartiakat a kosárdöntő első felvonásán.

A pihenő után nem volt megállás Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Csütörtökön saját közönsége előtt indította a női kosárlabda élvonalbeli döntőjét a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC. Az alapszakaszgyőztes, egyben címvédő a Konstancai CSM-t fogadta az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc első összecsapásán.

Remekül is kezdett a házigazda, zsinórban tizenkét pontot szórt. Az alapszakaszbeli második lassan belerázódott a meccsbe, a nagyszünet előtt két értékesített büntetődobással kiegyenlítettek (36–36).

Egy pillanatra a harmadik negyedben a CSM vezetett is (46–47), de aztán rendezte sorait a papíron sokkal jobb játékerőt képviselő háromszéki gárda, ezen játékrész végén már tizenöt pontos előnyben volt (68–53).

Innen kezdve már nem volt kérdés, hogy behúzza az első összecsapást Zoran Mikes csapta. 1–0-ra vezetnek, folytatás pénteken 19 órától ugyancsak a Sepsi Arénában.

Női kosárlabda, élvonalbeli-bajnokság, döntő, 1. mérkőzés:

Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC–Konstancai CSM 94–63 (24–13, 12–23, 32–17, 26–10).
A hazaiak pontszerzői: Cave 26, Ghizilă 15, Hristova 11, Mununga 10, Jones 9, Orbán és Pârău 8-8, Jespersen 7.