A második félidőre elfogytak a vásárhelyi női kosarasok

Horváth Bálint Ottó 2024. április 05., 17:41 utolsó módosítás: 2024. április 05., 17:44

A Kolozsvári U elleni párharc hazai találkozóját is elveszítette a Marosvásárhelyi VSK női kosárlabdacsapata az élvonalbeli bajnokság alsóházi rájátszásában, így a folytatásban a hetedik helyért játszik.

Kettős vereséggel veszítették el a párharcot. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

Az 5–8. helyekért zajló rájátszás első körében a marosvásárhelyi csapat az idegenbeli első mérkőzésen 75–44-re kapott ki, így győzelemre volt szüksége, hogy kiegyenlítse a párharcot.

A péntek kora délutáni összecsapáson a vásárhelyiek jól kezdtek, ám 10–10-nél megtorpantak, a vendégek pedig sorozatban tíz pontot szereztek, így jelentős előnyre tettek szert. A VSK azonban összeszedte magát, és hamar szorossá tette a játékot. A fordítás viszont nem jött össze, sőt a szünet előtt a kolozsvári együttes ismét meglépett.

A folytatásban nem tudták tartani a lépést az ellenféllel a marosvásárhelyi játékosok, akik egyre nagyobb hátrányba kerültek, a harmadik negyed végére Kolozsvár már 25 ponttal vezetett. Ezzel el is dőlt a meccs érdemi része, a végéig ugyanis a VSK-nak még visszazárkózni sem sikerült, így ismét nagy különbséggel maradt alul.

A Florina Pora vezetőedző által irányított vásárhelyiek kettős vereséggel búcsúztak, és a hetedik helyért folytatják, ahol a Brassói Olimpia lesz az ellenfelük, amely két kiegyenlített mérkőzésen veszített a Bukaresti Rapiddal szemben.

Női kosárlabda, élvonalbeli bajnokság, rájátszás, 5–8. helyek, 2. mérkőzés:
Marosvásárhelyi VSK–Kolozsvári U 54–77 (10–20, 14–14, 13–26, 17–17).
A vásárhelyiek pontszerzői: Bobar 12, Ardelean 11, Lipovan 10, Sólyom 7, Chiș 6, Czimbalmos 4, Mărcuș 2, Șchiopu 2. Játszott még: Ciciovan, Plăvițu, Cortez.