 
                                        
                    Pénteken magabiztos győzelmével 2:1-re átvette a vezetést összesítésben a háromszéki együttes, és szombaton már bajnoki címet ünnepelhetett volna egy újabb sikerrel.
Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a felek, tíz perc után a vendégek vezettek minimális különbséggel (19–20).
A második játékrészben visszaesett a hazaiak támadójátéka, egy adott ponton már 15 pont is volt a különbség. A nagyszünetre viszont sikerült hatra faragni a hátrányt.
A harmadik negyedben is a Târgoviște diktálta a tempót, igyekezett őrizni az előnyét. Az utolsó játékrészre azonban feljavult a Sepsi-SIC: átvette a vezetést (49–48), majd döntetlenre hozta a hajrát (51–51). A végső pillanatokban az ellenfél szerezte az utolsó kosarat, így a sepsiszentgyörgyiek 53–51-re vereséget szenvedtek.
Ez azt jelenti, hogy a bajnoki cím sorsa az ötödik, mindent eldöntő mérkőzésen dől el április 30-án, Târgoviște otthonában.
 
                        Csíkszeredába látogatott Răzvan Burleanu, a Román Labdarúgó-szövetség elnöke, aki a Hargita–Heves Sportbaráti Találkozó díszvendégeként méltatta a székelyföldi futball fejlődését és a magyar–román sportszakmai együttműködést.
 
                        Mérsékelt sajtóvisszhangot generált a székelyföldi kuparangadó, a román sajtó inkább a meccs előtti összefogást és a futballünnepet kihangsúlyozó nyilatkozatokkal foglalkozott. Ezekre közleményben reagált az FK Csíkszereda.
 
                        Késsel sebesítettek meg egy fiatal férfit egy csíkszeredai vendéglátóegységben a közelmúltban, a támadót rövid időn belül azonosította a rendőrség.
 
                        Négy országos szakszervezeti szövetség több ezer tagja tüntetett szerda délelőtt a bukaresti kormánypalota előtti téren a megszorító intézkedések ellen.
 
                        Az elárasztott parajdi sóbányát aligha lehet megmenteni, de nem hiába hívják a Parajdot is magába foglaló kisrégiót Sóvidéknek: újabb sóbányákat és sóba vájt turisztikai létesítményeket lehet kialakítani.
 
                        Az orosz cégnek egy kőolaj-finomítója és 320 benzinkútja van Romániában. A szabályozó hatóság szerint csökken a villanyáram ára. Az RMDSZ felvetette a parlament létszámának 10 százalékos csökkentését.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!