A KSE csak megnehezíteni tudta a Sirius dolgát

Horváth Bálint Ottó 2022. április 12., 21:25

A Marosvásárhelyi Sirius KK bizonyult jobbnak az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság rájátszásában rendezett székelyföldi párharcban, mindkét mérkőzésen felülmúlta a Kézdivásárhelyi SE együttesét.

Fotó: Haáz Vince

A marosvásárhelyi csapat úgy lépett pályára kedden este a ligeti sportcsarnokban, hogy győzelem esetén megnyeri az 5–8. helyekért zajló párharcot, miután múlt hétvégén 57–54-re győzött az idegenbeli első találkozón.

Szoros játék jellemezte a mérkőzést az elején, mivel mindkét oldalon számtalan hiba csúszott támadásban. Aztán a Sirius tudott meglépni, és a második negyed elején 9 ponttal is vezetett. A hazaiak azonban hullámvölgybe kerültek, így a háromszékiek a szünetig fordítottak.

Határozottabban tértek vissza az öltözőből a Sirius játékosai, akik sorozatban 7 pontot szereztek, és visszavették az előnyt, majd Cortez és Ljubinec – útóbbi Sherillel közösen végigjátszotta az egész meccset – pontjaival növelték a különbséget. Az utolsó negyed elején azonban a KSE Debreczi és Coleman révén hamar ledolgozta hátrányát, de újra fordítani már nem tudott, a házigazda két triplával tartotta előnyét, és a végéig nem adta ki kezéből a győzelmet.

A Sirius második sikerével lezárta a párharcot, és folytatja a küzdelmet az ötödik hely megszerzéséért, ellenfele a CSM Alexandria lesz, míg a kézdivásárhelyiek a Kolozsvári U-val játszanak a hetedik helyért.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, rájátszás, 5–8. helyek, 2. mérkőzés:
Marosvásárhelyi Sirius KK–Kézdivásárhelyi SE 65–59 (16–12, 10–18, 22–11, 17–18).
Sirius KK: Ljubinec 19, Sherrill 14, Lipovan 17 (2), Cortez 9 (2), Chiș 6 (2). Játszott még: Czimbalmos, Sólyom. Edző: Pupa Carmin.
KSE: Coleman 23 (1), Corda 11 (1), Taylor 9, Lewis 8, Debreczi 5 (1), Kozman 3 (1). Játszott még: Tuchilus, Bara Németh. Edző: Ljubomir Kolarevic.
Vezette: Octavian Goina, Ionuț Moraru, Szőcs Janka.
•  Fotó: Haáz Vince