A hosszabbításra elfogyott a KSE, a Sepsi-SIC nem kegyelmezett a Siriusnak

Daczó Hodor Barna , Székely Sport 2023. március 08., 21:53 utolsó módosítás: 2023. március 08., 21:55

A női kosárlabda-bajnokság hétközi, 20. fordulójában szerdán a Kézdivásárhelyi SE a Bukaresti Agronomia vendégeként drámai mérkőzésen, hosszabbítás után szenvedett vereséget. A Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC kiütéssel nyert a Marosvásárhelyi Sirius KK ellen.

A hosszabbítás öt perce már túl soknak bizonyult a fáradt kék-fehéreknek. Korábbi felvétel Fotó: Zsoli Jeffwarder

Cortez hármasa vezette fel a fővárosi mérkőzést, ám a kézdivásárhelyi alakulat előbb Biszak (3–2), majd Wilson kosaraival hamar átvette a vezetést, és a KSE 12 pontosra növelte előnyét az első negyed végére. A második játékrészben előbb a vendégcsapat lógott meg 15 pontra, aztán a házigazdák zárkóztak fel 7 pontra (24–31). Ekkor Kolarevic mester időt kért és innentől a KSE előnye egyre nőtt, Biszak dudaszó előtti hármasával a kék-fehérek tizenhat ponttal a zsebükben vonultak pihenőre.

Aztán a félidőben mintha kicserélték volna a csapatokat, az Agronomia 12–0-s sorozattal startolt és a kézdiek teljesen szétestek, az utolsó negyedre mindössze hárompontosra olvadt az előnyük.

A sérülések miatt a mérkőzést ismét hét játékossal végigjátszó KSE az utolsó negyedben nem tudta megrázni magát, a lányok hibát hibára halmoztak, és a 25 pontot jegyző Panait kosarával döntetlennel ért véget a rendes játékidő.

A hosszabbítás öt perce már túl soknak bizonyult a fáradt kék-fehéreknek, az Agronomia végleg a maga oldalára billentette a mérleg nyelvét, megszerezve idénybeli negyedik győzelmét. A KSE szombaton 18 órától hazai pályán javíthat a Brassói Olimpia csapatát fogadja.

Székelyföldi párharcot is rendeztek ezen a játéknapon, a címvédő és éllovas Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC nem kegyelmezett a nyolcadik helyen álló Marosvásárhelyi Sirius KK-nak. A vendégek már az első negyedben komoly hátrányba kerültek, majd a folytatásban a Sepsi-SIC kimagaslóan teljesített támadásban, így rendesen megszórta őket. Az utolsó tíz percet megnyerte ugyan a Sirius, a házigazda viszont bőven átlépte a száz pontos határt.

A hétvégi fordulóban a Sepsi-SIC szabadnapos lesz, míg a Sirius szombaton 19 órától az Aradi FCC Baschet gárdáját látja vendégül.

Női kosárlabda-bajnokság, alapszakasz, 20. forduló:

Bukaresti Agronomia–Kézdivásárhelyi SE 87–80 (10–22, 21–25, 25–12, 18–15, 13–6).

A KSE pontszerzői: Mitrovic 24 (3), Wilson 14, Hawks 13 (1), Corda 13 (1), Biszak 11 (3), Bara-Németh 5 (1). Játszott még Domokos.

Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC–Marosvásárhelyi Sirius KK 115–62 (22–7, 37–14, 36–15, 20–26).
Sepsi-SIC: Hristova 25 (5), Cave 22, Mititelu 18 (3), Jones 15 (3), Gereben 9 (3), Jespersen 9 (1), Mikes 5 (1), Cătinean 4, Gödri-Părău 4, Orbán 2, Pop 2. Játszott még: Toma.
Sirius KK: Cooper 24 (3), Lipoban 12 (2), Podunavac 11 (1), Feiseș 5 (1), Sólyom 4, Hammett 2, Horobec 2, Ignacsenko 2. Játszott még: Ciciovan, Oancea.