Telt ház előtt fogadta a bajnokot a marosvásárhelyi együttes szombaton este a bajnokság alapszakaszának 25. fordulójában. A VSK elveszítette az előző három meccsét, így biztos áldozatnak tűnt a címvédővel szemben, Sánta Szabolcsék azonban erre alaposan rácáfoltak.
A nagy intenzitású mérkőzésen a vásárhelyiek Martinic remeklésével elkapták a rajtot és hatékonyan fejezték be a támadásokat.
Meg is lepték a négy amerikai idegenlégióssal érkező kolozsvári gárdát, és az első negyed után nyolc ponttal vezettek.
A vendégek ugyan a második tíz percben fokozatosan csökkentették a lemaradásukat, de aztán a VSK megrázta magát, és sikerült megőriznie az előnyt, a szünetben hat pont volt a különbség a felek között.
Fordulás után ismét a lelkes közönség által buzdított házigazdák játszottak eredményesebben, ennek köszönhetően a harmadik játékrész végére 14 ponttal elhúztak.
Az utolsó negyed elején 18-cal is vezetett a VSK, azonban az U-BT hamar elkezdte ledolgozni a hátrányát.
A végjátékban még mindig a vásárhelyieknél volt a 8-9 pontos előny, de ezt nem tudták megőrizni. Mind a két csapat átlépte a százas határt, majd az utolsó percben egy pontos hazai vezetésnél Casale eladta a labdát, ezt kihasználva a kolozsváriak kosarat szereztek és a javukra fordították az állást. A legutolsó támadásnál a hazaiak egy triplával még megnyerhették volna a meccset, de Martinic próbálkozása nem volt pontos.
A Marosvásárhelyi VSK kezéből kicsúszott a hangzatos győzelem, ezzel pedig búcsút inthet a rájátszásba jutástól, ami lehetetlen küldetésnek tűnik az alapszakasz utolsó öt fordulójában, amikor bravúrgyőzelmekre lenne szükség a bajnokság többi élcsapata, sorrendben a Nagyvárad, a Voluntari és Pitești ellen.
Folyamatban van a játékoskeret véglegesítése a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nál. Égető kérdés egy befejező csatár leigazolása, jelenleg ezen dolgoznak. Hadnagy Attila sportigazgatót kérdeztük.
Bepanaszolta a szervezőket és a rendfenntartó erőket a Bukaresti Dinamo a Hivatásos Labdarúgóligánál és a Román Labdarúgó-szövetségnél. Szerintük a hétfő esti Szuperliga mérkőzésen nem megfelelően bántak a szurkolóikkal és hivatalos képviselőikkel.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Az uniós országok közül a románok élnek a legnagyobb számban más uniós országokban – írja a Profit.ro gazdasági portál.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!