19–0-ra vezetett, fölényes győzelmet aratott a KSE

Daczó Hodor Barna 2023. január 24., 20:36

A női kosárlabda-bajnokság tizennegyedik fordulójában a KSE játszi könnyedséggel gyűrte le az egyetlen győzelemmel a tabella utolsó előtti pozícióján tanyázó CSM Târgoviște csapatát.

A KSE újabb győzelemmel örvendeztette meg rajongóit. Korábbi felvétel Fotó: Tofán Levente

Bara-Németh kosár plusz büntetője megnyitotta a csapot, a KSE a 6. percben 19–0-ra vezetett a keddi mérkőzésen. A vendégek első pontjukat a 7. percben szerezték büntetőből, és bár a negyed egyetlen hárompontosát a târgoviştei Ivan jegyezte, az első tíz perc a kézdivásárhelyi alakulat tizennyolc pontos előnyével (23–5) ért véget.

A második negyed első kosarára több mint 2 percet kellett várni, de Kozman gyönyörű hármasa mindenért kárpótolt. A hazaiak 5–0-ás sorozatát követően némiképp kiegyensúlyozódott a mérkőzés, ám a hazaiak előnye nem csökkent, és 41–20-as állásnál vonultak pihenőre a csapatok.

A harmadik negyed első perceiben Mitrovic és Corda 2-2 hárompontost jegyzett, ezzel végképp összeroppantva az amúgy is gyengélkedő vendégcsapatot, amely hasztalan próbálta mérsékelni a céhes városiak növekvő előnyét.

A KSE nem bízott semmit a véletlenre, a negyed Mitrovic újabb hármasával és a kézdiek 29 pontos előnyével ért véget. Az utolsó játékrész zömében saját nevelésű, fiatal játékosaival parádézó KSE megérdemelten húzta be idénybeli hetedik győzelmét, legközelebb szombaton, január 28-án Kolozsváron az U ellen lépnek pályára.