Egyik válogatott sem indította jól a kontinensviadalt, viszont bejutottak a középdöntőbe, ahol a második fordulóban Románia nagy meglepetésre legyőzte a svédeket, míg a lengyelek négy elbukott találkozót számláltak.
A mérkőzést kedden este Debrecenben rendezték a Főnix Arénában, ahol vasárnap a magyar nemzeti csapat elverte a románokat. Nem záporoztak a találatok az első játékrészben, egyenlő ellenfelei voltak egymásnak a csapatok, a szünetben is csupán egy hajszállal vezettek a trikolórok (11–10).
A fordulást követően nem sokat változott a játék képe, fej-fej mellett haladtak a felek, és húsz perccel a vége előtt Lengyelország magához ragadta a kezdeményezést. Nagyon gyorsan kialakított egy ötgólos előnyt, amit egészen a végéig sikerült megtartania, így végül a román válogatott 29–24-es vereséggel búcsúzott az Európa-bajnokságtól. Egyelőre még nem lehet pontosan tudni hányadik helyen zárja a viadalt, a többi csapat eredménye is befolyásolja a sorrendet.
A Gyergyói Hoki Klub vezetősége néhány nappal ezelőtt menesztette Markus Juurikkala vezetőedzőt, aki a tavaly mindent megnyert, amit lehetett a piros-fehérekkel. A távozó szakember büszke arra, ahogy a csapat reagált a menesztése hírére.
Kiélezettnek ígérkezik a küszöbön álló tavaszi idény a labdarúgó 2. Ligában, az azonnali visszajutás reményében bízó Sepsi OSK bufteai kiszállását közvetíti a tévé, csakúgy, mint a Marosvásárhelyi ASA nagyváradi rangadóját.
A kolozsvári tűzoltók kedden megtalálták annak a négyéves gyermeknek a holttestét, aki január 23-án tűnt el a Kis-Szamosban.
Tavaly tavasszal, bő fél évvel a halála előtt életútinterjút adott a Krónikának Aulich Sándor, a Kovászna megyei Securitate 1973 és 1984 közötti parancsnoka. Az volt a kérése: ne jelenjen meg életében az interjú. Az ezredes december közepén hunyt el.
Zöld jelzést kapott az új sóbánya kiépítése a Kolozs megyei Palackoson, miután a beruházó megszerezte a szükséges engedélyeket. A több szakaszban, akár 30 millió euróból megvalósuló projekt munkahelyeket teremt, és a térség gazdasági fellendülését ígéri.
„Hát szerinted lenne autópálya, gyár, új lakónegyed, pláza ebben az országban, ha hagynánk, hogy mindenki, bárki beleszóljon? Ha hagynánk, hogy az az ember, aki meg tudja csinálni és aki meg is csinálja, elbukjon valami rongyos egy-két milliós tyúkperen?”
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!