A D csoport első helyének megszerzése volt a tét a csütörtök késő esti mérkőzésen. A magyar csapat az eredménytől függetlenül már biztos továbbjutó volt, a csoportelső skandinávok ellen viszont még szükség lett volna a pontszerzésre, hogy kedvező helyzetből várja a középdöntőt.
Csoknyai István és Vladan Matic edzők együttese remekül kezdett a hibátlanul teljesítő ellenféllel szemben, az első félidő folyamán négy góllal is vezetett. A svédek viszont ezután könyörtelenül kihasználták az emberelőnyös helyzeteket, ennek köszönhetően hamar felzárkóztak, és a szünetig fordítottak.
A folytatásban az északiak tartották minimális előnyüket, majd a vége felé közeledve hárommal elhúztak. Lékái Máté vezetésével viszont a magyar csapatnak sikerült az egyenlítés, így az utolsó öt percben megvolt a bravúros győzelem lehetősége.
A végjátékban azonban a magyarok elhibázták támadásaikat, a svédek pedig ismét megléptek, és megszerezték a győzelmet.
A magyar válogatott vereségével eldőlt, hogy az Egyiptom ellen szerzett egy pontot viszi magával a középdöntőbe. A magyarok hétvégén a 2. középdöntős csoportban folytatják menetelésüket, ahol a C csoportból továbbjutott Dániával, Norvégiával és Tunéziával kell megküzdeniük. Első ellenfelük szombaton 21.30-tól Dánia lesz.
Férfi kézilabda-világbajnokság, D csoport, 5. forduló:
Magyarország–Svédország 30–33 (15–16),
a magyarok gólszerzői: Lékai 8, Máthé 6, Bánhidi 5, Nagy L. 3, Bóka 3, Bodó 2, Ligetvári 2, Hornyák 1. Játszott még: Székely, Mikler – Schuch, Sipos, Ilyés, Császár.
A játéknap további eredményei:
Egyiptom–Angola 33–28 (19–12),
Katar–Argentína 26–25 (10–12).
A csoport végeredménye:
1. Svédország 10 pont
2. Magyarország 6
3. Egyiptom 5
4. Katar 4
5. Argentína 3
6. Angola 2
A középdöntő 2. csoportjának állása:
1. Dánia 4 pont
2. Svédország 4
3. Norvégia 2
4. Magyarország 1
5. Egyiptom 1
6. Tunézia 0
A Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi és Etikai Bizottsága komoly büntetést szabott ki Hadnagy Attilára, a labdarúgó 2. Ligában szereplő Sepsi OSK sportigazgatójára, miután a Bihar FC elleni 2–2-es döntetlen után számon kérte a játékvezetőt.
Korán véget ért a 2025–2026-os szezon a Csíkszeredai Sportklub számára, amely a tavalyi döntő után idén már a negyeddöntőben búcsúzott a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek csapatkapitányát, Becze Tihamért a háttérről és a kérdéses jövőjéről kérdeztük.
Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.
Magyarországi üzletekből lopott az a román házaspár, amelynek tagjait nemzetközi körözés alapján a román rendőrség tartóztatta le, majd a napokban átadta a magyar hatóságoknak.
A mérai magyar, román és cigány tánchagyományt is színpadra állítja a Cifra lelkek forrásvize című előadás, amely ugyanakkor tiszteleg minden egykori adatközlő, zenész, táncos és énekes előtt, akik a régió kulturális örökségét formálták.
Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!