Végig kézben tartotta a meccset, nyert az udvarhelyi kézicsapat

Józsa Csongor 2023. november 18., 20:01 utolsó módosítás: 2023. november 18., 22:23

Nem volt egy súlycsoportban a két gárda, a végjátékban már az ifjúsági korosztályú kézilabdázók voltak a pályán. Tovább robog a célja felé a VSK Székelyudvarhely.

Negyvennél is több gólt lőtt a házigazda Fotó: László Ildikó

Szombaton délután a városi sportcsarnokban lépett pályára a VSK Székelyudvarhely a férfi kézilabda A osztály tizedik játéknapján. Az A csoport listavezetője a Nagyszentmiklósi SK-t látta vendégül.

Érződött, hogy teljesen más játékerőt képvisel a két együttes – a tabellán elfoglalt helyük is ezt mutatta. Játszi könnyedséggel lőtte a gólokat a Sipos Lóránt által felkészített együttes, a 13. percben 10–3-ra vezettek.

Fotó: László Ildikó

Innen kezdve a különbség nem nőtt, de ehhez kellett az is, hogy kiengedett a VSK, jöttek a technikai hibák. Azért idegeskednie a mintegy 400 nézőnek nem kellett a pihenőig több mint húsz találattal terhelték meg a vendégek kapuját (21–15).

Bár nem volt olajozott a mutatott játék, a második félidő közepén hozták össze a két számjegyű különbséget, a 44. percben 31–21-et mutatott az eredményjelző.

Az utolsó tíz percben a hazaiak trénere az ifjúsági korosztályos kézilabdázóknak adott játéklehetőséget. A fiatalok nem vallottak szégyent, szép akciókat hoztak össze.

Könnyedén húzta be kilencedik sikerét a másodosztályban a VSK Székelyudvarhely, maradt az élen, egyben matematikailag ott van a rájátszás felsőházában.

Férfi kézilabda A osztály, A csoport, 10. forduló:

VSK Székelyudvarhely–Nagyszentmiklósi SK 42–34 (21–15).
A hazaiak gólszerzői: Csibi Hunor, Menyhárt Barna és Mohamed Fedila 7-7, Putnoky Szabolcs 5, Feliciano Couveiro 3, Máthé Zalán, Paul Oargă, Komporály Attila, Katona Tamás, Lőrincz Botond és Szabó Lóránd 2-2, Demeter Mátyás 1.