Újabb fölényes román siker a norvégok elleni erőfelmérő előtt

Horváth Bálint Ottó 2021. december 05., 20:37 utolsó módosítás: 2021. december 05., 21:18

Második mérkőzését is magabiztosan nyerte meg a spanyolországi női kézilabda-világbajnokságon a román válogatott, vasárnap este a szünet utáni eredményesebb teljesítményével fölényesen múlta felül Kazahsztánt.

Fotó: Facebook/FRH - Federația Română de Handbal

Az Irán elleni pénteki kiütéses győzelem után újabb gyenge játékerőt képviselő csapattal találkozott a piros-sárga-kék együttes, amelynek borítélkolható volt a második sikere.

Nehezebben lendültek bele a játékba a román játékosok, akik csakúgy, mint az első mérkőzésükön, ezúttal is sokat hibáztak támadásban, így csak az első félidő második felében tudtak elhúzni az ellenféltől, a szünetben öt góllal vezettek.

A folytatásban jóval eredményesebbek és megállíthatatlanok voltak Adrian Vasile szövetségi kapitány tanítványai, főleg ellentámadásból lőttek sok találatot, a kazahsztániak pedig már nem tudták tartani a lépést, és végül Románia huszonegygólos különbséggel nyert.

A második sima győzelme után a román válogatott továbbjutott a csoportból, de az igazi próbatétel kedden 21.30-tól következik számára, amikor a végső győzelemre esélyes Norvégia ellen kell helytállnia.