Hirdetés

Új edzővel próbálja meg elkerülni a kiesést a kéziélvonalból a Segesvári VSK

Sandu Florin Iacobra hárul a feladat, hogy megmentse a kieséstől a csapatot
Fotó: Facebook/Sandu Florin Iacob

Szakvezetőt váltott a férfi kézilabda Bölények Ligájában szereplő Segesvári VSK együttese. Az újonc a szezon több mint felének lejártával kieső helyen található, és nehéz feladata lesz megőrizni élvonalbeli tagságát.

A segesváriak a tavaly feljutást kiharcoló vezetőedzővel, a játékosként több, mint százszoros román válogatott, valamint a Konstancai HCM és a Bukaresti Steaua színeiben hét bajnoki címet szerző Marius Stavrosituval a kispadon kezdték el az idényt. A keretet sikerült megerősíteni élvonalbeli tapasztalattal rendelkező kézilabdázókkal, a klub pedig egyértelműen a bennmaradást tűzte ki célként a 14 csapatos Bölények Ligájában.

Hirdetés

A VSK biztatóan indította a bajnokságot, az elején szinte kivétel nélkül szoros mérkőzéseket játszott, annak ellenére, hogy a mezőny erős ellenfeleivel találkozott. Aztán az ötödik játéknapon a segesvári együttes megszerezte az első győzelmét, házigazdaként 31–29-re múlta felül a Bákói CSM-t. Nem kellett sokat várni az idegenbeli sikerre sem, a nyolcadik fordulóban 22–21-re nyertek a Temesvári Poli otthonában. Az odavágók végén újabb mérkőzésen tudták megszerezni a három pontot vendégként, 24–21-re diadalmaskodtak a sereghajtó CSM Vaslui ellen.

A visszavágó-sorozat első három találkozóján az élcsapatokkal szemben egyértelmű vereséget szenvedtek a segesváriak, a vezetőség pedig közös megegyezés alapján szerződést bontott Stavrosituval.

Nagyon hamar megtalálták az utódját, helyét a tapasztalt Sandu Florin Iacob vette át.

A 47 éves bákói származású szakvezető játékos pályafutása során szintén kiemelkedőt alkotott, négy bajnoki címet és öt kupagyőzelmet ünnepelt. A román válogatottban 154 mérkőzésen lépett pályára és 576 gólt szerzett, a 2009-es világbajnokságon pedig csapatkapitány volt.

Sandu Florin Iacob vezetőedzőként 2015-ben mutatkozott be az élvonalbeli bajnokságban, amikor a HC Vasluinál tevékenykedett. Később a Konstancai Dél-Dobrudzsa gárdáját vezette, amellyel megnyerte a Román Kupát.

Ezt követően a CSM Focșani, a Bukaresti Steaua és Bákói CSM trénereként dolgozott, 2021-ben és 2022-ben pedig Georgia válogatottjának szövetségi kapitánya volt.

A segesváriak új vezetőedzője már az első mérkőzésen győzelemre vezette a csapatát, amely kedden a Román Kupa első körében 32–30-ra nyert a másodosztályú Resicabányai CSM pályáján. A bajnoki tabellán 13., utolsó előtti helyen álló Segesvári VSK legközelebb szombaton 17 óra 30 perctől lép pályára, a Bölények Ligája 17. fordulójában szombaton a középmezőnyben tanyázó CSM Focșani-t fogadják, a mérkőzést élőben közvetíti a Pro Arena csatorna.

Ami a lebonyolítást illeti, a 26 fordulót tartalmazó alapszakasz, azaz az oda- és visszavágók lejártával az utolsó két helyezett búcsúzik az élvonaltól, míg a 11., és 12. helyen zárt csapat osztályozót játszik a másodosztály döntő tornáján a harmadik és negyedik pozícióban végzett együttessel.

A VSK jelenleg öt pontos távolságra van a biztos bennmaradást jelentő 10. helytől, amelyet a Bukaresti Steaua foglal el. A bajnokságból tíz forduló maradt hátra, a segesváriak számára több sorsdöntő mérkőzés következik, amelyen kötelező a három pont begyűjtése,

főleg annak tudatában, hogy hazai pályán játszanak az előttük álló közvetlen ellenfelek, a Kolozsvári U és a Temesvári Poli ellen. A kiesés elkerülése, vagy az osztályozót érő helyek megszerzése szempontjából viszont ezen felül bravúrgyőzelmekre is szükség van a középmezőny gárdáival szemben.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Váratlan fordulat a 2. Ligában: nem kaphat élvonalbeli licencet az egyik felsőházi klub

Szombaton délután lezárult a 2. Liga alapszakasza, kialakult a felső- és alsóházi rájátszás mezőnye. A mindig jól értesült Emanuel Roșu sportújságíró pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a Bihar FC nem kaphat feljutási jogot a Szuperligába.

Ilyés Róbert: kockáztatnunk kellett, de a csapat jelesre vizsgázott

Rendkívül fontos három pontot szerzett Galacon az FK Csíkszereda, amely 3–2-re győzött az Oțelul ellen a Szuperliga alsóházi rájátszásának nyitányán. Ilyés Róbertet a meccs végén kiállította a játékvezető, a tréner mégis elégedetten értékelt.

Székelyhon

Nicușor Dan román államfő is üzent az erdélyi magyaroknak március 15-én

Nicușor Dan román államfő is köszöntötte a romániai magyarokat a nemzeti ünnep alkalmából.

`
Krónika

Széchenyi-díjjal tüntették ki Dávid Gyula irodalomtörténészt

A magyar tudomány és kultúra képviselői munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.

Krónika

Hamarosan benyújthatók a Szülőföldön magyarul program támogatási kérelmei

Ismét benyújthatják a külhoni magyar oktatási intézményekbe járó diákok szülei a Szülőföldön magyarul program támogatási kérelmét. A 2025/2026-os tanévre diákonként bruttó 100 ezer forint jár, a jelentkezéseket elektronikus úton várják.

Főtér

A marosvécsi kastély úrnőitől a maszkulin honleányokig

A Helikon női háttérországáról és a 19. századi férfieszményekről is szó volt a Babeș-Bolyai Tudományegyetem történészkonferenciáján.

Ez is érdekelheti

Megnyerte csoportját a csíkszeredai csapat a megyei női kézibajnokságban

Székelykeresztúron rendezték a Hargita megyei női kézilabda-bajnokság alsóházának újabb teremtornáját. A csíkszeredai NKSZ I. csapata mindkét szombati mérkőzésén győzni tudott, és ezzel megnyerte a négycsapatos csoportot.

Többen leváltanák a jelenlegi kézielnököt

Bő egy hónap múlva tartják a választásokat a Román Kézilabda-szövetség élén. Eddig hat jelölt pályázik a tisztségre. A hivatalban lévő Constantin Din újabb mandátumért indul, de több ismert név is versenybe szállt.

Megvan az első sepsiszentgyörgyi siker a felsőházban, legyőzte vetélytársát a Marosvásárhelyi VSK

A Sepsi-SIC megszerezte első győzelmét a női kézilabda A divízió felsőházi rájátszásában, míg a Marosvásárhelyi VSK egy rendkívül szoros mérkőzésen győzte le a Bukaresti Știința együttesét, és továbbra is veretlen a play-offban.

Továbbra is veretlen, vezeti a pontvadászatot a Csíkszeredai KSC 4Seasons csapata

Továbbra is őrzi veretlenségét a Csíkszeredai KSC 4Seasons a Hargita megyei női kézilabda-bajnokságban, amelynek negyedik felsőházi teremtornáját hétvégén rendezték Zetelakán.

A két legfőbb vetélytárssal mérik össze erejüket a Marosvásárhelyi VSK kézilabdázói

Vezeti a bajnokságot, a rájátszást is győzelemmel kezdte a Marosvásárhelyi VSK női kézilabdacsapata a másodosztályban, a neheze viszont csak ezután következik Gergely Ákos vezetőedző tanítványai számára.

A Steaua elleni döntetlen győzelemmel ér fel a VSK Székelyudvarhelynek

A végletekig kiélezett meccset játszott a tavaly még az élvonalban szereplő két együttes a férfi kézilabda A osztály felsőházi rájátszásában. Közel volt a székelyföldi együttes, hogy legyűrje az eddig veretlen ellenfelét.

A végjátékban csikarta ki a győzelmet a marosvásárhelyi kézilabdacsapat

Idegenbeli győzelemmel indította a női kézilabda A osztály felsőházi rájátszásának küzdelmeit a Marosvásárhelyi VSK, amely végig kiegyenlített összecsapáson tudott nyerni a CSM Roman otthonában.

Hétgólos hátrányból mentett pontot a Sepsi-SIC Kolozsváron

Komoly tartásról tett tanúbizonyságot a Sepsi-SIC a női kézilabda A divízió felsőházi rájátszásának második fordulójában. A háromszéki együttes egy adott ponton hétgólos hátrányban volt a Kolozsvári U otthonában, ám végül 26–26-os döntetlent harcolt ki.

Felfigyeltek Mózes Orsolya rátermettségére, behívták a kézilabda-válogatottba

Márciusban a női kézilabda Eurokupa (EHF EURO Cup) sorozat keretében készül az év végi Európa-bajnokságra a román válogatott, amelynek 18 fős keretébe bekerült a 21 éves Mózes Orsolya.

Végig futott az eredmény után, nem érte utol ellenfelét a Sepsi-SIC

Szoros vereséggel indította a női másodosztályú kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszását a Sepsi-SIC, Carmen Cartaș tanítványai mindössze egy góllal maradtak alul Mioveni vendégeként.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!