Tízgólosra szabta első győzelmét a VSK Székelyudvarhely

Józsa Csongor 2022. október 30., 20:47 utolsó módosítás: 2022. október 30., 20:55

Végig a VSK Székelyudvarhely vezetett a férfi kézilabda Bölények Ligája újoncainak csatájában. Megszületett a székelyföldiek első élvonalbeli diadala.

Nyolc vesztes meccs után megvan az első siker Fotó: Beliczay László

Vasárnap délután a Nagyváradi VSK látogatott a városi sportcsarnokba. A kilencedik játéknap egyik párosításában az a két gárda nézett farkasszemet, akik eddig egyetlen pontot sem gyűjtöttek.

A VSK Székelyudvarhely nem bízott semmit sem a véletlenre, az első pillanattól megragadta a kezdeményezést, az 5. percben már 5–1-re vezetett a Sipos Lóránt által irányított házigazda.

Fotó: Beliczay László

A vendégek próbálkoztak, valamelyest kiegyenlítették a mérkőzést, de kettőnél közelebb nem tudtak kerülni, a 15. percben 8–6 állt azt eredményjelzőn.

Főképp támadójátéka volt remek az udvarhelyieknek, az átlövő Aron Dedu és a két szélső, Putnoky Szabolcs és Csibi Hunor termelték a gólokat, a pihenőkor 18–12 volt az állás.

A második játékrészben még emelni tudták a szintet Ferencziék, csak nőtt az előnyük a tabellán. Érezni lehetett, hogy meglesz a VSK Székelyudvarhely első győzelme az élvonalban.

A cserepadról is jól szálltak be a kézilabdázók a meccsbe, Hadnagy Lóránt ziccerénél az 57. percben lett két számjegyű a különbség (35–25), amit a lefújásig megtartottak.

Fontos összecsapást nyert meg a székelyudvarhelyi gárda, ezzel pedig megelőzte a Nagyváradi VSK-t. Ez egy lépés lehet a célkitűzésük, azaz a bennmaradás elérése felé.

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 9. forduló:

VSK Székelyudvarhely–Nagyváradi VSK 37–27 (18–12).
A hazaiak gólszerzői: Aron Dedu 7, Putnoky Szabolcs és Csibi Hunor 6-6, Feliciano Couveiro 5, Vuk Milosevics és Ferenczi Botond 3, Angelo Tăuțean, Fekete Róbert és Hadnagy Lóránt 2-2, Katona Tamás 1.