Tartotta a lépést az ezüstérmessel a VSK Székelyudvarhely

Józsa Csongor 2022. november 04., 19:38 utolsó módosítás: 2022. november 04., 21:42

Nem játszott alárendelt szerepet, többször visszajött a meccsbe a VSK Székelyudvarhely a Nagybányai Minaur otthonában a férfi kézilabda élvonal tizedik fordulójának találkozóján.

Couveiro volt az udvarhelyiek legeredményesebb játékosa Fotó: Beliczay László

Pénteken rendezték a férfi kézilabda Bölények Ligája tizedik játéknapjának szinte összes meccsét. Az újonc, a VSK Székelyudvarhely számára roppant nehéz, hosszú kiszállás volt a soron, a tavalyi kiírás ezüstérmeséhez, a Nagybányai Minaurhoz látogatott.

Az első negyedórában egészen jól tartotta a lépést a sokkal tapasztaltabb, jobb játékerőt képviselő hazaiakkal a Sipos Lóránt által irányított gárda. A meccs elején vezetett, aztán folyamatosan egyenlíteni tudott az első negyedórában (6–6).

A folytatásan pontosabban kézilabdázott a Minaur, ez pedig az eredményjelzőn is meglátszott, a 24. percben már 15–9-re vezetett. Csakhogy a vendégek nem adták fel, zsinórban négyszer zörgették meg az ellenlábas hálóját, így visszatértek a meccsbe, a pihenőre 16–13-nál mehetett vissza a két csapat az öltözőkbe.

A második játékrészben gyorsan elhúzott a nagybányai alakulat, a 34. percben 19–14 volt az állás. Hét minutumra rá viszont edzőjüknek kellett időt kérnie, ugyanis Varó védései, Putnoky góljai azt jelentették, hogy 20–20-nél kiegyenlített a VSK.

Innen megrázta magát a házigazda, a 47. percben már ismét öttel vezetett (26–21). Ez az előny pedig már elégséges volt a lefújásig.

A székelyudvarhelyiek jó meccset játszottak, szinte a párharc egészében tartották a lépést a sokkal erősebb ellenféllel szemben.

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 10. forduló:
Nagybányai Minaur–VSK Székelyudvarhely 32–27 (16–13).
A vendégek gólszerzői: Feliciano Couveiro 5, Putnoky Szabolcs és Vuk Milosevics 4-4, Csibi Hunor, Clauio Ramos, Aron Dedu, Angelo Tăuțean, Ferenczi Botond, Katona Tamás és Hadnagy Lóránt 2-2.