Szünetben vezetett a VSK Udvarhely, végig partiban volt a Torda ellen

Zátyi Tibor 2022. december 10., 20:09 utolsó módosítás: 2022. december 10., 20:48

Nem szeppent meg, közel volt a kiscsapat, hogy borsot törjön a sokkal jobban rangsorolt ellenfele orra alá. A naptári év utolsó meccsét játszották a férfi kézilabda élvonalban.

Rendesen megnehezítették az ellenfél dolgát. Korábbi felvétel Fotó: Beliczay László

Szombaton délután a férfi kézilabda Bölények Ligája tizenötödik fordulójában erdélyi párharcot rendeztek, a VSK Székelyudvarhely a Tordai Potaissa otthonában vendégszerepelt. A két gárda célkitűzése merőben más: a székelyföldiek az élvonalban való bennmaradásért, míg a Kolozs megyeiek a dobogóért küzdenek.

A találkozó elején Felciano Couveiro volt elemében, hat lövéséből hat gól született, így a vendégek 4–1-re, majd 6–4-re is vezettek, a 10. percben egyenlítettek ki a hazai gárda (6–6).

Csakhogy az udvarhelyiek angolai jobbátlövője egyszerűen tarthatatlan volt, a 15. percben már hét találatnál járt, igaz, hogy ekkor már a Potaissa volt előnyben (10–8).

A vendégek nem estek össze, zsinórban háromszor voltak eredményesek, így újból ott voltak az élvonalban sokkal tapasztaltabb ellenlábas sarkában.

Sokat elmond, hogy először a Potaissa kért időt a 19. percben, amikor 12–11 volt az állás. Nem igazán tett rendet tanítványai fejében a tordaiak trénere. Varó Lajos a kapuban hetest és ziccert védett, Putnoky Szabolcs egymás után négyet vágott be, a 24. percben újból a VSK Udvarhely vezetett (13–15).

Okos, pontosabb kézilabdázással a pihenőre úgy mehettek a Sipos Lóránt által irányított gárda, hogy 17–16 arányban nála volt az előny.

A szünetet követően a házigazdák rendezték soraikat, pillanatok alatt a maguk javára fordították az állást. Kellett ehhez, hogy már nem ment olajozottan a székelyföldiek gólszerzése.

A tordaiak 25–21-re húztak el, de megtörni az ellenlábasukat képtelenek voltak. Innen is majdnem felállt a VSK, Vuk Miosevics vezetésével a 48. percben megközelítette egyre őket (27–26).

A végjátékban a zsinórban szerzett három Potaissa-gól volt a döntő.

Alaposan megkínlódott, de hozta a papírformát a tordai gárda. A székelyudvarhelyiek maradtak egyetlen győzelemmel a tabellán.

A Bölények Ligája mezőnye téli szünetre megy, februárig nem rendeznek mérkőzéséket.

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 15. forduló:

Tordai Potaissa–VSK Székelyudvarhely 33–30 (16–17).

A vendégek gólszerzői: Feliciano Couveiro, Vuk Miloevics és Putnoky Szabolcs 7-7, Aron Dedu 4, Claudio Ramos 3, Katona Tamás és Csibi Hunor 1-1.