A román női kézilabda-válogatott kedden délben Kazahsztánnal mérkőzött meg. A szövetségi kapitány, Tomas Ryde úgy döntött, hogy ezen az összecsapáson nem szerepelteti Cristina Neagut. A világ egyik legjobbja végig a kispadról figyelte a történteket.
A kezdéssel még nem volt probléma, folyamatosan vezettek 3–4 találattal a románok. Sőt, a 19. percben 11–5 állt az eredményjelzőn. Innen a pihenőig jött egy visszaesés, amikor a kazahok sokkal jobban mozogtak, feljöttek 12–10-re, a dudaszókor 14–11 volt az állás.
A második félidőben Pinteáék ellenfelük szintjén játszott: sok hibával, elképzelések nélkül. Az ázsiaiak a végjátékban ott voltak, hogy meglepetést okozzanak.
21–20-nál, amikor még másfél perc volt a lefújásig támadhattak az egyenlítésért. Ez nem jött össze, végül nem dőlt a papírforma, megszerezte a maximális pontszámot Románia, ezzel feljött a továbbjutást érő, harmadik helyre a C-csoportban.
Szerdán sokkal jobb játék kell a románoktól, reggel 8 órától Montenegróval csapnak össze. A magyarok 12 órától Szenegállal játszanak.
Minden bizonnyal a csoport ki-ki meccsét pénteken 12 órától rendezik majd, amikor magyar–román párharc lesz. Ez döntheti el, melyikük jut a középdöntőbe.
Női kézilabda, világbajnokság, Japán, C csoport, 3. forduló:
Románia–Kazahsztán 22–20 (14–11)
A románok gólszerzői: Pintea 5, Seraficeanu, Udriștoiu, Vizitiu 3-3, Dache, Iuganu, Perianu 2-2, Zamfirescu, Pristavița 1-1.
Magyarország–Montenegró 24–25 (12–13)
A magyarok gólszerzői: Schatzl 7, Lukács 6, Szabó, Tomori, Klujber, Faluvégi, Háfra 2-2, Tóvizi 1.
Spanyolország–Szenegál 29–20 (14–13).
A csoport állása: 1. Spanyolország 6 pont (89–61), 2. Montenegró 6 (84–70), 3. Románia 4 (67–75), 4. Magyarország 2 (88–69), 5. Szenegál 0 (69–87), 6. Kazahsztán 0 (56–91).
Újabb pénzbírságot szabott ki a fegyelmi bizottság az FK Csíkszeredára a FC Argeș elleni bajnoki mérkőzést követően. A szerdai büntetés sorozatban a negyedik amelyet a székely és magyar szimbólumok használata miatt róttak ki a klubra.
Idegenbeli mérkőzéssel zárja az évet az FK Csíkszereda, a labdarúgó Szuperliga 21. fordulójában az U Craiova otthonában lép pályára. A házigazdák európai kupabúcsúját kihasználva próbálnak pontot rabolni a piros-feketék.
Hét autó érintett abban a balesetben, amely szombaton délután történt Dálnok községben a 11-es országúton – közölte az országos rendőr-főkapitányság. Jelenleg áll a forgalom a helyszínen.
Tiltakoznak a kolozsvári Waldorf iskolába járó gyerekek szülei és a pedagógusok Nemes Ildikó aligazgatónő elbocsátása miatt.
A Tarom eladását tanácsolja a bukaresti hatóságoknak Váradi József, a Wizz Air magyar légitársaság vezérigazgatója, aki szerint a román kormány szereti elherdálni az adófizetők pénzét nem hatékony vállalatokra.
Komoly vádakat emeltek és házkutatások tartottak egy Temes megyei öregotthon állapotának kapcsán. Meglepő összegeket szednek be a kéregetők az utcán.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!