„Hatalmas öröm számunkra, hogy létrejött az egyezség és a városunk adhat otthont egy ilyen szenzációs eseménynek. Bízom benne, hogy minél több szurkoló kilátogat majd a mérkőzésekre, ugyanis biztosak lehetünk benne, hogy látványos találkozók várnak ránk” – ezzel indította a sajtótájékoztatót Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere.
Jelen volt még Din Constantin, a Román Kézilabda-szövetség elnöke, Carmen Cartaș, a román ifjúsági válogatott és a Sepsi-SIC másodosztályú női kézilabdacsapatának vezetőedzője, valamint Alexia Niță, a román válogatott csapatkapitánya.
Előbbi elmondta, hogy nagyon tetszik neki a város, és biztosra veszi, hogy nem lesz semmilyen probléma a szervezéssel.
„Korábban többször is volt már közös projektünk Sepsiszentgyörggyel, sosem okoztak csalódást és a jövőben is szeretnénk még visszatérni ide. Románián kívül Magyarországról, Spanyolországból és Lengyelországból érkeznek az U18-as nemzeti válogatottak, mind-mind nagyon magas színvonalat képviselnek” – mondta el Din Constantin elnök.
Carmen Cartaș jó eredményre számít, bízik a játékosaiban és úgy gondolja képesek lehetnek bárkit megverni a tornán, ugyanis a lányok rendkívül motiváltak és az edzéseken is maximális erőbedobással dolgoznak. A korosztályos válogatott csapatkapitánya, Alexia Niță nagyon izgatott, viszont szeretnének bizonyítani és megmutatni mit tudnak.
„Több napja itt edzünk és nagyon tetszik a légkör. Megtisztelő, hogy én lehetek a kapitány és megígérhetem, hogy mindent megteszünk annak érdekében, hogy minél jobb eredményeket érjünk el a többi csapat ellen” – mondta el a sajtótájékoztatón Alexia.
A pénteken kezdődő tornára a jegyek 20 lejben kerülnek, amit már meglehet vásárolni a bilete.ro weboldalon, valamint kapható lesz a helyszínen is.
Tamás Lászlónak adott igazat a bíróság a két évvel ezelőtti bukaresti incidens ügyében: megsemmisítették a bírságot. A csíki vezérszurkolót akkor megbírságolták és fél évre kitiltották a romániai stadionokból, de most elégtételt kapott.
Kevesebb, mint egy év után menesztették Valentin Suciu vezetőedzőt a labdarúgó 3. Ligában szereplő Șoimii Gura Humorului kispadjáról. A Suceava megyei gárda a feljutásért küzd a harmadosztály felsőházában.
Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.
Semmi jóra nem számítani, ha a bizalmatlansági indítvány esetleges elfogadása nyomán koalícióra lép a Szociáldemokrata Párt (PSD) a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Kossuth Rádió kedd reggeli műsorában.
Donald Trump szerint akár hamarosan lehet megoldás az ukrajnai háború lezárására – az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt, miután bejelentette, hogy hosszan beszélt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szerdán.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!