Sokba kerültek a hibák a VSK Udvarhelynek

Zátyi Tibor 2022. november 26., 20:49

A férfi kézilabda Bölények Ligája odavágóinak utolsó fordulójában a Konstancai CSM együttesét fogadta a VSK Székelyudvarhely. A szombat kora esti mérkőzésen sokat hibázott a házigazda, sima vereséget szenvedett.

Ferenczi Botond négy góllal zárta a meccset Fotó: Beliczay László

A konstancaiak keretében két, korábban Székelyudvarhelyen megfordult játékos található: Irakli Chikovani és Vitalij Komogorov.

Az első gólt még a hazaiak szerezték Milosevics révén, ám utána lövéseik pontatlanok voltak és a vendégek jó beállós játékukkal elléptek az eredményjelzőn (7. perc: 1–3). A 11. percben kisebb riadalmat okozott a hazaiaknál, hogy Nistor fejbe dobta Varót, az udvarhelyiek kapusa tudta folytatni a játékot, a vendégek szélsőjét pedig két percre kiállították (3–6). A hazaiak jó pillanatai következtek, a védelem jól zárt, és gyors gólokkal egyre faragták hátrányukat. Azonban Konstancától Susanu és Ravnic nagyon elemében volt, így simán tartotta előnyét a CSM, a 20. perc kezdetére ötre nőtt a különbség (6–11). A szünetig sokat nem változott a játék képe, egymás góljaira válaszolgattak a csapatok, 13–18-as állásnál vonultak a csapatok az öltözőkbe.

Fotó: Beliczay László

A második félidő elején hibát hibára halmoztak a hazaiak, emiatt egymás után érkeztek a konstancai találatok, zsinórban négy. Milosevics szakította meg a gólcsendet, de ekkor már nyolccal vezetett a tengerparti együttes (37., 14–22). Varó több védést is bemutatott a kapuban, de mindhiába, a támadásokat a VSK ritkán tudta góllal befejezni, így a 42. percben 17–26-os állásnál jött az időkérés Sipos Lóránt vezetőedzőtől.

Közelíteni viszont nem sikerült, a 47. percben már tíz volt közte (19–29). A hajrában tizenháromra nőtt Konstanca előnye, ennyi is maradt a különbség, 36–23-ra nyertek a vendégek.

A visszavágókból még két fordulót lejátszanak idén, a VSK szombaton a Bákói CSM együttesét fogadja majd.

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 13. forduló
VSK Székelyudvarhely–Konstancai CSM 23–36 (13–18),
Gólszerzők: Milosevics 5, Ferenczi, Putnoky 4–4, Couveiro 3, Tăuțean, Ramos, Csibi 2–2, Dedu 1. Játszott még: Varó, Orbán, Jobb – Komporály, Mátyás, Hadnagy, Katona, Menyhárt.
Hétméteresek: 3/1, illetve 7/6.