Időntúli hetessel szerzett pontot idegenben a VSK Udvarhely

Zátyi Tibor 2023. március 01., 20:33 utolsó módosítás: 2023. március 01., 20:45

A férfi kézilabda Bölények Ligája hatodik helyezettjénél, a CSM Focșani-nál vendégeskedett szerdán délután a VSK Udvarhely. Sipos Lóránt tanítványai felvették a harcot az erősebb hazaiakkal és drámai hajrában, időntúli hétméteressel pontot szereztek.

Milosevics magabiztosan értékesítette a hétméterest Fotó: Beliczay László

A 20., hétközi fordulóban rendezett mérkőzés elején fej fej mellett haladtak a csapatok, a hazaiak találataira rendre válaszolt a VSK. Mindkét oldalon sok volt a hiba, a játékrész felénél 9–9-et mutatott az eredményjelző. Ezután kisebb gödörbe került a vendég csapat, Focșani ellépett hárommal. Hiába jött az udvarhelyi időkérés, előnyét négyre növelte a házigazda, amelyből a szünetig meg is őrzött hármat, 17–14-nél mentek pihenőre a csapatok.

Térfécserét követően nem adta fel Sipos Lóránt együttese, rendre ott volt a Vrancea megyeiek hátában. Focșani a 43. percben visszaállította háromgólos előnyét, ám ez nem tántorította el a vendégeket, akik öt perccel később egyenlítettek.

Innen igazán kiélezetté vált a találkozó, habár Focșani vezetett továbbra is, ám csak minimálisan, mindössze egy góllal tette,

öt perccel a vége előtt 28–27 volt az állás.

A hajrá igazi drámát hozott, hiszen egyik csapat sem tudott gólt szerezni, az udvarhelyiek lőttek egy kapufát is. Az utolsó perc kezdetén az egyenlítésért támadhatott a VSK, jött is rögtön az időkérés. A megbeszélt taktikát nem tudták kidolgozni, hiszen pár passzt követően eladták a labdát. A hazaiak lassan passzolgatva építették utolsó támadásukat, majd tizenöt másodperccel a vége előtt jött tőlük is az időkérés. A betörő Marijanac kapu mellé dobott, épp még annyi idő volt, hogy a vendégek két passzal felérjenek a Focșani kapuja elé, Fedila kapta meg a labdát, akit a korábban hibázó Marijanac lehúzott a földre.

A játékvezetők rögtön felmutatták a két percet és büntetőt ítéltek, amit az idő lejárta után Milosevic magabiztosan értékesített: döntetlent játszott a VSK Udvarhely!

A VSK első pontját szerezte idegenben ebben az idényben, ám maradt az utolsó előtti helyen. Legközelebb március közepén játszik, a Bukaresti Steauát fogadja majd.

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 20. forduló
CSM Focșani–VSK Udvarhely 28–28 (17–14),
a VSK gólszerzői: Dedu 6, Milosevics, Fedila 5–5, Couveiro, Putnoky 4–4, Tăuțean, Komporály, Ferenczi, Ramos 1–1