Az utolsó másodpercekben úszott el a pontszerzés

Zátyi Tibor 2022. november 19., 20:27 utolsó módosítás: 2022. november 20., 10:53

Habár többször is komoly hátrányból állt talpra a VSK Székelyudvarhely, végül az utolsó másodpercekben kapott góllal maradt alul a CSM Vaslui otthonában a férfi kézilabda Bölények Ligája 12. fordulójában.

Vuk Milosevics az utolsó másodpercekben egyenlített, de még erre is tudott válaszolni a CSM Vaslui Fotó: Erdély Bálint Előd

Kiesési rangadó várt Sipos Lóránt együttesére, szombaton kora este a táblázaton előtte álló CSM Vaslui otthonába látogatott a VSK, mindkét csapat számára életbevágóan fontos volt a három pont megszerzése. Jó hír volt az udvarhelyiek számára, hogy sérüléséből felépült a csapatkapitányuk, Komporály Attila.

Habár a meccset jobban kezdte a CSM Vaslui, a VSK Varó Lajos védéseire építve kétszer is egyenlített, majd zsinórban szerzett négy góllal ellépett az eredményjelzőn (3–6). A hazaiak gyorsan rendezték soraikat, és egy hasonlóan eredményes periódussal visszavették a vezetést. Az előnyt pedig többet nem adták ki a kezükből, a szünetben négy góllal vezettek (14–10).

A szünetet követően az első gólt a hazaiak szerezték – ez volt a két csapat közti legnagyobb különbség, azaz öt találat,

ám ez nem vette el a vendégek kedvét a játéktól, és gyorsan visszakapaszkodtak mínusz egyre.

Innentől a fluktuált a meccs, Vaslui ellépett 3-4 góllal, a VSK pedig rendre ledolgozta hátrányát. A mérkőzés vége nagyon drámai volt, az utolsó percre ismét csak egy gól volt a csapatok közti különbség. Vaslui-nál volt a labda, ám nem sikerült betalálniuk Orbán Szilárd kapujába.

A VSK támadása során Orbán lefutott, hogy 7 a 6 ellen támadhasson csapata, Milosevics pedig egyenlített. Ám a hazaiaknak még volt idejük a középkezdésre, és Cumpănici az üresen maradt udvarhelyi kapuba dobta a labdát... a pontok Vaslui-on maradtak.

A házigazda moldvai együttes győzelmével fellépett a 11. helyre, megelőzte a Temesvári Polit. Az udvarhelyiek továbbra is az utolsó előtti helyen állnak, és az odavágók utolsó fordulójában, szombaton 18 órakor a Konstancai CSM-t fogadják a városi sportcsarnokban.

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 12. forduló
CSM Vaslui–VSK Székelyudvarhely 26–25 (14–10)
az udvarhelyi gólszerzők Dedu 7, Couveiro 5, Ramos Madrigal 4, Milosevics 3, Komporály, Ferenczi, Putnoky 2–2