Robog a csoportgyőzelem felé a székelyudvarhelyi kézilabdacsapat

Zátyi Tibor 2023. október 14., 13:57

Ötödik győzelmét aratta szombaton délben a Székelyudvarhelyi VSK, a fiúk a sereghajtó Temesvári CSU Poli otthonában könnyedén gyűjtötték be a pontokat a férfi kézilabda A osztály 5. játéknapján.

Ezúttal sem tudták megállítani a VSK Székelyudvarhely csapatát a férfi kézilabda másodosztályban Fotó: László Ildikó

A mérkőzés első perceiben még egymás góljaira válaszoltak a csapatok, aztán a játékrész felénél ellépett a VSK, Sipos Lóránt edző tanítványai a 17. percben már hat góllal vezettek (4–10). A csoport sereghajtója megakadt, az udvarhelyi gólok pedig egymás után érkeztek, a VSK tizenegy góllal is vezetett, a szünetre pedig minden lényegi kérdés is eldőlt (9–19).

Térfélcserét követően semmi sem veszélyeztette az újabb nagyarányú udvarhelyi sikert, Temesvár nem tudott faragni hátrányán, a VSK 37–22-vel szerezte meg az újabb három pontot.

Az udvarhelyi csapat már egyedüliként áll az A csoport élén, hiszen az ugyancsak jól teljesítő Fogarasi VSK döntetlent játszott Craiován, így leszakadt.

A VSK Udvarhely csütörtökön 18 órától játszik ismét, rangadóra készül, a városi sportcsarnokban a Fogarasi VSK vendégeskedik majd.

Férfi kézilabda A osztály, A csoport, 5. forduló
Temesvári CSU Poli–VSK Székelyudvarhely 22–37 (9–19),
gólszerzők Feliciano Nunes Couveiro, Putnoky Szabolcs 8–8, Csibi Hunor, Mohamed Fedila 5–5, Menyhárt Barna 3, Mátyás Demeter, Lőrincz Botond 2–2, Szász Előd, Komporály Attila, Varó Lajos, Bogod Dávid 1–1.