Ponttal búcsúzott közönségétől a VSK Székelyudvarhely

Józsa Csongor 2023. április 19., 21:03

Végig nyílt összecsapáson egy pont lett a székelyföldi együttes jutalma. Az már korábban eldőlt, hogy a csapat jövőre már nem a férfi kézilabda élvonalban folytatja.

Aron Dedu volt a hazaiak egyik húzóembere Fotó: László Ildikó

Szerdán délután a férfi kézilabda Bölények Ligája 25. fordulójában a VSK Székelyudvarhely hazai mérkőzést játszott, a CSM Vaslui gárdáját látta vendégül a városi sportcsarnokban. A házigazda azért küzdött, hogy szépen búcsúzzon saját közönségétől az élvonaltól, az ellenlábasának sokkal fontosabb volt a pontok megkaparintása, mert azzal távol került volna a selejtező tornától.

Ennek megfelelően nagy volt az adok-kapok. A sok technikai hiba mellett a két együttes szórta a gólokat, többnyire a vendégcsapat vezetett, de beszédes adat, hogy egy-két gólnál jobban nem tudott elhúzni, a pihenőre is úgy mentek vissza az öltözőkbe, hogy 19–20 állt az eredményjelzőn.

Fotó: László Ildikó

Nem sok minden változott a szüntet követően. A 42. percben még két góllal a VSK volt előnyben (26–24), míg az 50-ben már a CSM-nek állt a zászló (27–29).

A végjátékban dőlt el a találkozó sorsa. Az udvarhelyiek Dedu és Putnoky vezérletével kiegyenlítettek, mikor egy perc volt hátra Varó hetest hárított, húsz másodperccel a dudaszó előtt Dedu megzörgette a hálót.

Időkérést követően még maradt annyi ideje a Vasluinak, hogy újból egálra hozza az állást (35–35).

Döntetlennel tett pontot hazai találkozóinak sorozatára a VSK Székelyudvarhely. Ezúttal összejött az, ami sok találkozón nem, hogy sikeresek legyenek az utolsó pillanatokban.

A bajnokságot a Konstancai CSM otthonában zárja az élvonal utolsó előtti helyezettje.

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 25. forduló:

VSK Székelyudvarhely–CSM Vaslui 35–35 (19–20).
A hazaiak gólszerzői: Aron Dedu és Putnoky Szabolcs 8-8, Feliciano Couveiro 4, Jére Róbert és Vuk Milosevics 3-3, Csibi Hunor, Ferenczi Botond és Kónya Hunor 2-2, Angelo Tăuțean, Katona Tamás és Szász Előd 1-1.
Hetesek: 2/2, illetve 7/5.
Kiállítások: 8–6 perc.