Pontot tett élvonalbeli szereplésére a VSK Székelyudvarhely

Józsa Csongor 2023. május 05., 19:13

A tengerparton játszotta a férfi kézilabda Bölények Ligája idei szezonjának utolsó bajnoki meccsét a VSK Székelyudvarhely.

A bronzérmes nyerte a meccset Fotó: Facebook/csmconstantahandbal

Amolyan vakációs hangulatban zajlott a péntek délutáni összecsapás. Nagy tétje nem volt, a Konstancai CSM csak úgy tudta volna megelőzni az előtte álló Nagybányai Minaurt, ha az utóbbi hazai környezetben vereséget szenved az ugyancsak újonc, sereghajtó Nagyváradi VSK-tól. A VSK Székelyudvarhely sorsa már hetekkel ezelőtt eldőlt, egy év élvonalbeli szereplés után visszatér a másodosztályba.

Tíz perc után 6–6 állt az eredményjelzőn, innen kezdve sikerült elhúznia a tengerpartiaknak, a 16. percben már úgy kért időt a vendégek edzője, Sipos Lóránt, hogy 12–7 volt az állás.

Mindkét együttes sokat cserélt, forgatták a csapatokat, a házigazdák az előnyüket még növelték a pihenőig (21–13).

Fotó: Facebook/csmconstantahandbal

A második felvonásban is hasonlóan alakult a mérkőzés képe, a 43. percben lett két számjegyű a különbség (30–20), ez megmaradt a lefújásig.

Könnyed győzelmet aratott a konstancai klub, a szezont a harmadik helyen zárta – a bajnok a Bukaresti Dinamo, a második a már említett Nagybánya lett.

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 26. forduló:

Konstancai CSM–VSK Székelyudvarhely 41–30 (21–13).
A vendégek gólszerzői: Feliciano Couveiro 6, Angelo Tăuțean és Mohamed Fedilla 4-4, Putnoky Szabolcs és Vuk Milosevics 3-3, Aron Dedu, Katona Tamás és Claudio Ramos 2-2, Szász Előd, Ferenczi Botond, Komporály Attila és Kónya Hunor 1-1.