Óriási csatában, hetesekkel veszített a Győr

MTI 2021. május 29., 19:04 utolsó módosítás: 2021. május 29., 19:05

A címvédő Győri ETO KC hétméterespárbaj után kapott ki a francia Brest Bretagne csapatától a női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjében, a Papp László Budapest Sportarénában zajló négyes döntő szombati játéknapján.

Nem védheti meg címét a magyar együttes Fotó: MTI/Ilyés Tibor

Nagyot harcolt a két fél, a franciák kezdtek jobban, végig vezettek az első félidőben. A szünetet követően megrázta magát a magyar együttes, ehhez kellett az is, hogy ellenlábasa 13 percig nem szerzett gólt, de ez a Győr számára csak a fordításhoz volt elég, megnyugtató előnyt nem tudott kialakítani, így rendkívül izgalmasan alakult a hajrá.

20–20-as döntetlennel zárult az első hatvan perc. A ráadás első öt percében két-két gól született, a másodikban egy-egy, így döntés itt sem született, így következett a hétméterespárbaj.

A BL góllövőlistáját vezető szlovén Ana Gros kísérletét Laura Glauser - aki a hetven perc alatt nem volt pályán - kivédte, majd Veronica Kristiansen a keresztléc fölé lőtt. Estelle Nze-Minko hetesét Darleux védte, így amikor Isabelle Gulldén a hálóba talált, a Brest továbbjutást ünnepelhetett.

A két csapat hetedszer találkozott egymással a BL-ben, és három győri siker mellett negyedszer zárult döntetlennel a rendes játékidő.

Az ETO 13. alkalommal játszott elődöntőt a BL-ben, ötödik alkalommal fordult elő, hogy a legjobb négy között búcsúzott, háromszor ezüst-, ötször pedig aranyérmet nyert.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, elődöntő:

Brest Bretagne–Győri ETO KC 27–25 (11–8, 20–20, 22–22, 23–23), hosszabbítás és hetesek után.