Hirdetés

Lékai Máté távozhat a Veszprém kézilabda-csapatától

Lékai Máté (középen) 2014-ben igazolt a Telekom Veszprémhez
Fotó: MTI/Kovács Anikó

MTI
2022. július 16., 20:01

Sajtóértesülések szerint Lékai Máté nyolc év után távozhat a Telekom Veszprém férfi kézilabda-csapatától és a lengyel Orlen Wisla Plocknál folytathatja pályafutását.

MTI
2022. július 16., 20:01

A lengyel Sportowe Fakty című hírportál szerint már a Bajnokok Ligája júniusi négyes döntője előtt is hallani lehetett a 34 éves irányító esetleges klubváltásáról, de ez akkor még csak vágyálomnak tűnt a lengyel együttes számára, most viszont felerősödtek az erről szóló hírek. Ezt igazolja az RT Handball nevű oldal értesülése is.

Hirdetés

Lékai távozását indokolhatja, hogy az egy évvel ezelőtt kinevezett Momir Ilic vezetőedzőtől meglehetősen kevés játéklehetőséget kap Veszprémben. A bajnoki döntő visszavágóján nem szerepelt csapata keretében, a BL-elődöntőre ugyan benevezték, de nem lépett pályára.

A Sportowe Fakty cikke szerint szenzációs lépés lenne a Lengyel Kupa-győztes klub részéről Lékai megszerzése, hiszen ő lenne az elmúlt évek egyik legjelentősebb erősítése Plockban. A csapatnak azért van szüksége irányítóra, mert a spanyol Niko Mindegia térde súlyosan megsérült, és legkorábban a következő szezon második felében térhet vissza a pályára. A posztján a volt szegedi orosz Dmitrij Zsitnyikov, valamint a Veszprémtől kölcsönbe érkezett Fazekas Gergő vár bevetésre, de az együttesre a korábbinál nagyobb terhelés vár a következő hónapokban, hiszen újra elindulhat a Bajnokok Ligájában.

A 147-szeres válogatott Lékai régebben a PLER KC, a Pick Szeged, valamint a szlovén RK Celje játékosa volt, a veszprémieket 2014 óta erősíti.

A Wisla Plock spanyol vezetőedzőjével, Javier Sabatéval a magyar válogatottnál és Veszprémben is dolgozott együtt. A jelenlegi szerződése jövő nyárig szól, ám a cikk szerint ennél is komolyabb akadálya lehet a klubváltásnak, hogy a felesége, Kiss Ramóna televíziós műsorvezető a munkája miatt nem tudna az irányítóval tartani Lengyelországba.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Kerekes Ágoston: „egy követ én is rátettem a csíki futball piramisára”

A csíki futballszeretők közül sokan emlékeznek vissza a város 1989 utáni csapatára, amely látványos és eredményes játékával sok nézőt vonzott a stadion régi, beton lelátójára. Az akkori csapat edzőjét, Kerekes Ágostont kérdeztük.

Székelyföldön járt Răzvan Burleanu, ápolta a magyar kapcsolatokat

Csíkszeredába látogatott Răzvan Burleanu, a Román Labdarúgó-szövetség elnöke, aki a Hargita–Heves Sportbaráti Találkozó díszvendégeként méltatta a székelyföldi futball fejlődését és a magyar–román sportszakmai együttműködést.

Székelyhon

Elhunyt férfit találtak egy székelyudvarhelyi lakásban – fogyatékkal élő gyereke is vele volt

Elviselhetetlen szagok terjedése miatt tettek bejelentést kedden a székelyudvarhelyi helyi rendőrségen, a helyszínre érkező hatóságok pedig egy elhunytra és vele lévő fogyatékkal élő gyerekére akadtak a Függetlenség utcában.

`
Krónika

„Mondjanak le!”, „Tolvajok!”. Több ezer szakszervezeti tag vonult utcára

Négy országos szakszervezeti szövetség több ezer tagja tüntetett szerda délelőtt a bukaresti kormánypalota előtti téren a megszorító intézkedések ellen.

Krónika

Szakértők: a parajdi sóbányának annyi, de Sóvidék új lehetőségeket kínál

Az elárasztott parajdi sóbányát aligha lehet megmenteni, de nem hiába hívják a Parajdot is magába foglaló kisrégiót Sóvidéknek: újabb sóbányákat és sóba vájt turisztikai létesítményeket lehet kialakítani.

Főtér

Milyen következményekkel jár, ha a Lukoil kivonul Romániából? – hírek kedden

Az orosz cégnek egy kőolaj-finomítója és 320 benzinkútja van Romániában. A szabályozó hatóság szerint csökken a villanyáram ára. Az RMDSZ felvetette a parlament létszámának 10 százalékos csökkentését.

Ez is érdekelheti

Kinevezték az új kézikapitányt, Székelyudvarhelyen is megfordult játékosként

Megtalálta a napokban lemondott szövetségi kapitányának utódját a szakszövetség. Segesvári születésű, Székelyudvarhelyen is kézilabdázott.

E-mailben nyújtotta be felmondását a románok szövetségi kapitánya

Alig két hónappal a világbajnokság rajtja előtt váratlan döntést hozott a román női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya. Nem folytatja, feláll a kispadról.

Ha meggyőzöd őket, hegyeket tudnak megmozgatni – Golovin Vlagyimir a magyar női kézisikerekről

Friss Eb-bronzérmesként érkezett Tusványosra Golovin Vlagyimir. A női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya a Sportteraszon tartott előadását követően a Székely Sportnak beszélt többek között a siker kulcsáról, de az edzői munka kihívásairól is.

Hetedszerre is Európa királynője a Győri ETO KC

A Győri Audi ETO KC megvédte címét és hetedszer nyerte meg a női kézilabda Bajnokok Ligáját, mivel 29–27-re legyőzte a dán Odensét a budapesti négyes döntő vasárnapi fináléjában.

Ezüstéremmel tért haza Horvátországból a csíkszeredai veterán kézilabdacsapat

Kiváló eredményt ért el Csíkszereda női kézilabdacsapata a horvátországi Masters Handball World Cupon az 50+ korosztályban, ahol döntőbe jutott és ezüstérmet szerzett. A +40-es csapat a 6. helyen zárt.

A háromszéki sportlegenda, akinek a mai napig fáj az elveszített olimpiai döntő

Kétség sem fér hozzá, hogy a székely sport egyik legnagyobb alakja Kicsid Gábor kézilabdázó, aki az 1970-es években világverő román válogatott egyik alapemberének számított. A legendás sportembert mindennapjairól és emlékeiről faggattuk.

A kéziválogatottakba vonultak a székelyudvarhelyi fiatalok

Nem kevesebb mint nyolc meghívó érkezett, a Székelyudvarhelyi ISK és a VSK játékosai ezen a héten a romániai és a magyar nemzeti korosztályos együttesek összetartásán vesznek részt.

Dánia negyedszerre, Magyarország harmadszorra

Sorozatban negyedik alkalommal lett világbajnok Dánia, aki a döntőben a horvátokat múlta felül. A legjobb négybe meglepetésre a portugálok is bekerültek, akik a bronzmeccsen a franciáktól szenvedtek egygólos vereséget. A magyar csapat a 8. helyen végzett.

Nincs ki megállítsa a dán hegemóniát a férfi kézilabdában

Dánia zsinórban negyedszerre is megnyerte a férfi kézilabda-világbajnokságot, miután az idei döntőben, vasárnap este Oslóban 32–26-ra győzött Horvátország ellen.

Hatalmas lehetőséget szalasztott el a magyar válogatott

Nehezen megemészthető vereséget szenvedett kedden este a magyar férfi kézilabda-válogatott a világbajnokság negyeddöntőjében, hiába vezetett többször is négy góllal, az utolsó másodpercben szerzett találattal alulmaradt a házigazda horvátokkal szemben.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!