A dánok az első és a második félidőben is vezettek három góllal egy-egy alkalommal, de a szünetben és a rendes játékidő végén is döntetlen volt az állás. A hosszabbításban jobban összpontosított, kevesebbet hibázott az olimpiai címvédő, és 2014 után ismét kontinensbajnok lett.
A Telekom Veszprém francia játékosai közül a beálló Ludovic Fabregas nyolc, az irányító Nedim Remili öt, az ugyancsak irányító Kentin Mahé három, a balszélső Hugo Descat két alkalommal talált a hálóba. A mezőny legjobbja a rendes játékidő végén lecserélt dán kapus, Emil Nielsen lett, aki 15 védéssel zárt.
Mindkét csapat negyedszer játszott Eb-döntőt, a franciák mindet megnyerték – és a németországi tornán is veretlenek maradtak –, a dánok mérlege két siker mellett immár két vereség.
A következő kontinenstornának 2026. január 15. és február 1. között Dánia, Svédország és Norvégia ad otthont.
Svédország válogatottja nyerte a bronzérmet és ezzel olimpiai kvótát szerzett. A helyosztó első félidejében már hét góllal is vezettek az előző kontinenstornán aranyérmes svédek a házigazda németek ellen, az 54. percben azonban már csak egy találat volt a különbség. A hajrában Andreas Palicka védésire alapozva ismét a skandinávok voltak magabiztosabbak, és 34–31-es sikerükkel kvótát szereztek a párizsi olimpiára.
A svédek öt arany- és egy ezüstérem után először szereztek bronzot a kontinenstornán. Palicka 18 védéssel járult hozzá a sikerhez, ezért őt választották a mezőny legjobbjának. A németek számára a vereség azt jelenti, hogy selejtezőtornán harcolhatják ki az olimpiai részvételt.
Az olimpiai selejtező csoportbeosztása:
1. csoport: Spanyolország, Szlovénia, Bahrein, Brazília
2. csoport: Németország, Horvátország, Algéria, Ausztria
3. csoport: Norvégia, Magyarország, Portugália, Tunézia
A mérkőzésekre március 14. és 17. között kerül sor. Minden csoportból az első két helyezett jut ki az olimpiára. A házigazdákat a jövő héten jelölik ki.
kapus: Andreas Wolff (német)
balszélső: Hampus Wanne (svéd)
balátlövő: Martim Costa (portugál)
irányító: Juri Knorr (német)
jobbátlövő: Mathias Gidsel (dán)
jobbszélső: Robert Weber (osztrák)
beálló: Ludovic Fabregas (francia)
védekező játékos: Magnus Saugstrup (dán)
gólkirályok: Martim Costa Martim 54 gól (7 mérkőzés, 81 lövés) és Mathias Gidsel 54 gól (8 mérkőzés, 66 lövés)
A dán jobbátlövő, Mathias Gidsel sorozatban az ötödik világverseny álomcsapatába került be.
Gyakorlatilag már negyedóra után eldőlt a három pont sorsa, az FCSB kétszer is betalált az FK Csíkszereda ellen. A házigazda székelyföldiek nem tudtak válaszolni, és a második mérkőzésüket is elveszítették a labdarúgó Szuperliga új idényében.
A Sepsi OSK és az FK Csíkszereda stadionjában is először lehetett alkoholos sört vásárolni a hétvégén. Az új szabályozást örömmel fogadták a szurkolók, ugyanakkor a háromszéki arénában hosszú sorok és kifogyó készletek is nehezítették a kiszolgálást.
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.
A magyar kormánynak kötelessége a határon túli magyarok jogainak képviselete, ami azt is jelenti, hogy ezekből a jogokból nem lehet elvenni – hangsúlyozta Tarr Zoltán Fehéregyházán.
Ukrajna előbb-utóbb elveszíti majd azokat a nyugati területeit, amelyek korábban Lengyelországhoz, Magyarországhoz és Romániához tartoztak – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!