A magyar együttes húszfős keretéből ezúttal Andó Arián, Szöllősi Szabolcs, Krakovszki Bence és Krakovszki Zsolt maradt ki, vagyis Sipos Adrián – akinek az előző meccs után összevarrtak egy sebet a szájában – vállalta a játékot.
Kedden 22 óra után ért véget a magyarok előző, Izland elleni mérkőzése, majd szerdán vonattal utaztak Münchenből Kölnbe. Szerda este átmozgató edzésük volt –de nem a meccseknek otthont adó Lanxess Arenában –,
a fáradtság azonban nem látszott rajtuk az osztrákok elleni találkozó elején, hiszen 3–0-s sorozattal kezdtek.
Különösen Ancsin Gábor volt elemében, aki tíz perc alatt négyszer bombázott a hálóba, és a 12. percben már négy gól volt a különbség.
A magyar csapat nem erőltette a gyors játékot, az osztrák igen, és hamarosan egyenlített is.
Rosta Miklós háromszor is betalált, de José María Rodríguez Vaquero szövetségi kapitány a megszokottnál többet cserélt – bizonyára az elmúlt néhány nap feszített tempója és sűrű programja miatt –, és ebben az időszakban megtört a lendület.
Bodó Richárd három gólt lőtt, Rosta középkezdésből az üres kapuba ívelt, de a magyar csapat védekezése ezúttal nem működött olyan hatékonyan, mint korábban, ezért a szünetben döntetlen volt az állás.
Az osztrákok a kapusuk lecserélésével létszámfölényben támadtak, ezt üres kapus gólokkal próbálta kihasználni a magyar válogatott, ám többször is hibázott. Máthé Dominik két góllal és három hibával kezdte a második félidőt, az ellenfél pedig a 43. percben – a meccs során először – átvette a vezetést (22–23).
ámadásban a magyar szélsőket nem foglalkoztatták, csak a belső posztokon játszókat erőltették, ezzel némileg megkönnyítették az osztrák védők dolgát, akik éltek is a lehetőséggel. A hibákat, kihagyott helyzeteket a csereként beállt Bartucz László védései ellensúlyozták, majd Bóka Bendegúz góljával ismét a magyaroknál volt az előny (28–27).
A hajrában Máthé Dominik ismét lövést rontott (7/3-as mutatóval zárt), az osztrákok újra előnybe kerültek, majd Fazekas Gergő egyenlített, de Mykola Bilyk 25 másodperccel a vége előtt megszerezte az ellenfél győztes gólját.
A szintén sokat hibázó osztrákokkal szemben nyerhető mérkőzést veszített a váratlanul sokat rontó magyar együttes.
A két csapat 49. egymás elleni mérkőzésén 35 magyar győzelem és két döntetlen mellett ez volt a 12. osztrák siker.
Később: Franciaország–Horvátország (19 óráról), Németország–Izland (21.30-tól)
Eredmény, középdöntő, 1. forduló, I. csoport:
Ausztria–Magyarország 30–29 (17–17)
Magyarország: Palasics – Lékai 4, Szita, Bánhidi 4, Sipos, Ancsin 4, Imre 2, cserék: Bóka 3, Rosta 4, Ilic 1, Ligetvári, Bodó 3, Hanusz, Bartucz, Máthé 3, Fazekas 1.
Az Európa-bajnokság győztese – illetve a kvótával még nem rendelkező legjobb csapat – kijut a nyári, párizsi olimpiára. A következő két legjobb együttes, amely még nem kvalifikált az ötkarikás játékokra vagy a selejtezőtornára, részt vehet a márciusi selejtezőn.
A csoportkörből százszázalékos teljesítménnyel továbbjutott magyarok szombaton 18 órától Horvátországgal, hétfőn 20.30-tól a házigazda Németországgal, majd jövő szerdán 18 órától az olimpiai címvédő Franciaországgal találkoznak. A csoportok első két helyezettje az elődöntőbe jut, a harmadikok pedig az ötödik helyért játszhatnak.
Meglepő igazolást hajthat végre a Bukaresti Steaua: sajtóértesülések szerint a másodosztályú fővárosi klub szerződteti Huszti Andrást, aki így a klub történetének első Magyarországról érkező magyar játékosa lehet.
A brazil játékmester Anderson Ceara szépségdíjas találataival az FK Csíkszereda már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, majd a szünet után hatékonyan védekezett, így mindhárom pontot otthon tartotta az Aradi UTA ellen.
45 éves korában meghalt Kontra György, az MTVA munkatársa, az M1 híradó bemondója.
Az elmúlt évek egyik legsúlyosabb erdélyi műemléki eseménye rázta meg a szakmát és a helyi közösséget. A szilágycsehi református templom tornyának az összeomlása kapcsán a felújítást tervező szakember, Makay Dorottya nyilatkozott a Krónikának.
Jelenleg a milánói olimpiai faluban készül a rajtra a marosvásárhelyi Molnár Anna gyorskorcsolyázó, aki az utolsó pillanatban tudta meg, hogy ott lehet a téli játékokon.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!