A hazaiaknak kedvezett, hogy a szlovén védelem egyik oszlopát, Blaz Blagotinseket az első tíz percben kétszer is kiállították. A várakozásoknak megfelelően a meccs küzdelmes, az állás pedig szoros volt. Mikler Roland bravúros védéseinek köszönhetően nem tudtak ellépni a vendégek, sőt egy 4–0-s sorozattal 7–4-es előnybe kerültek a magyarok.
Összeszedettebben, pontosabban, kevesebb hibával kézilabdázott ekkor a magyar válogatott, mint két nappal korábban. Ennek ellenére a szlovénok egyenlítettek (9–9), és a szünetben is döntetlen volt az állás, mert bár a hazaiak védekezése jól működött, támadásban előfordultak rontások,
ráadásul kiújult a „magyar betegség”, ugyanis a szélsőket egyszer sem hozták helyzetbe.
A második felvonás elején is remekül küzdöttek a magyarok, ezzel ellensúlyozták, hogy továbbra sem volt olajozott minden támadásuk. Megint elléptek három találattal (17–14), ám újra sokasodtak a kihagyott helyzetek, ezt kihasználva a szlovénok megint egyenlítettek (22–22). Az ötvenedik percben Chema Rodríguez időt kért, mert megakadt csapata játéka, és a kiválóan védekező ellenfél már két góllal vezetett, ráadásul Sipos Adriánt öt percen belül kétszer is kiállították.
A házigazdák több mint hat percig nem találtak be, az ellenfél 26–23-ra ellépett, és ezúttal a hajrá sem sikerült olyan jól, mint csütörtökön idegenben, így a szlovénok visszavágtak a két nappal korábbi vereségért.
A két csapat 29. alkalommal találkozott egymással, 14 magyar siker és egy döntetlen mellett ez volt a 14. szlovén győzelem. A két csapat csütörtöki edzőmeccsét Ljutomerben 28-27-re a magyarok nyerték.
„A védekezésünk nem működött jól, így pedig nehéz nyerni. Legutóbb ez sokkal jobban ment. Az egy-egy elleni szituációkat akkor megoldottuk, ma nem, ez volt a legnagyobb probléma” – nyilatkozta Rodríguez az M4 Sporton. A szövetségi kapitány hozzátette, az ellenfélnek nagyon sok alacsony, gyors játékosa van, akik remekül képzettek, gyorsan és fürgén egy-egyeznek, ezt a magyarok ezúttal nehezen tudták kezelni. Kiemelte, nem jöttek a besegítések, ezért sok volt a kapott gól.
„Pontosan tudjuk, miben kell fejlődnünk, úgyhogy erre vezet az út az előrelépés felé.
– szögezte le a spanyol edző.
A magyarok jövő csütörtökön a Koreai Köztársaság együttese ellen kezdik meg szereplésüket az olimpiai kvalifikációs világbajnokság csoportkörében, Kristianstadban, majd jövő szombaton Izland, január 16-án pedig Portugália válogatottjával találkoznak. A középdöntőbe az első három helyezett jut.
A román férfi kézilabda-válogatott megnyerte harmadik mérkőzését a spanyolországi Benidormban rendezett tornán, miután szombaton délután 27–24-re legyőzte Bahrein együttesét.
Habár győzött csapata a minőségben gyengébb szintet képviselő, de világbajnoki részvevő együttes ellen, a játékkal nem lehetett elégedett Xavier Pascual szövetségi kapitány, Bahrein negyven percen át vezetett – a különbséget a kapusok hozták, Dan Vasile és Ionuț Iancu is 41%-os védési mutatóval zárt.
Románia a benidormi torna nyitómeccsén 42–29-re kikapott Spanyolországtól, majd pénteken 31–26-ra verte az ugyancsak vébérészvevő Argentínát.
A román fiúk legutóbb 2011-ben jutottak ki a vébére, azóta egyetlen nagy tornán (Eb, olimpia) sem szerepeltek. Jelenleg a második helyen állnak Ausztria mögött a 2024-es Európa-bajnokság selejtezőjében, március elején pedig a Feröer-szigetek vendégei lesznek.

Lejárt a megállapodás az egyik tévétársasággal, így a Román Kézilabda-szövetség (FRH) előrehaladott tárgyalásokat folytat egy médiacsoporttal a közvetítési jogokról. Négy helyszínen elkezdődött az U18-as női világbajnokság.
Akárcsak Bukarestben, az Auda saját közönsége előtt is nyert, így az FCSB-nek idén véget ért az európai kupaszereplése. A Debrecen gólnélküli döntetlenje sokat ért Jerevánban.
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.
Januártól megszűnik az aradi székhelyű Nyugati Jelen című regionális hetilap Böszörményi Zoltán, az újság tulajdonosa szerint. A kiadó a múlt héten pénteken Tusványoson jelentette be, hogy nem tudja tovább fenntartani az öt megyében terjesztett lapot.
Hat éve az utolsó hívek is itt hagyták a földi létet a Hunyad megyei Nagypestényben, azóta nincs, aki gondját viselje a hátszegi település műemlék templomának. Július folyamán az Arad megyei Feketegyarmat református Férfiköre „fogta meg a munka végét”.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!