Hárommal kaptak ki a magyarok, hárommal nyertek a románok

MTI , Székely Sport 2023. január 07., 19:27

A magyar férfi kézilabda-válogatott 32–29-re kikapott Szlovénia csapatától, míg Románia 27–24-re verte a világbajnoki részvevő Bahrein együttesét.

Szita Zoltán Szlovénia ellen Fotó: MTI/Varga György

A hazaiaknak kedvezett, hogy a szlovén védelem egyik oszlopát, Blaz Blagotinseket az első tíz percben kétszer is kiállították. A várakozásoknak megfelelően a meccs küzdelmes, az állás pedig szoros volt. Mikler Roland bravúros védéseinek köszönhetően nem tudtak ellépni a vendégek, sőt egy 4–0-s sorozattal 7–4-es előnybe kerültek a magyarok.

Összeszedettebben, pontosabban, kevesebb hibával kézilabdázott ekkor a magyar válogatott, mint két nappal korábban. Ennek ellenére a szlovénok egyenlítettek (9–9), és a szünetben is döntetlen volt az állás, mert bár a hazaiak védekezése jól működött, támadásban előfordultak rontások,

ráadásul kiújult a „magyar betegség”, ugyanis a szélsőket egyszer sem hozták helyzetbe.

Székely Márton Fotó: MTI/Varga György

A második felvonás elején is remekül küzdöttek a magyarok, ezzel ellensúlyozták, hogy továbbra sem volt olajozott minden támadásuk. Megint elléptek három találattal (17–14), ám újra sokasodtak a kihagyott helyzetek, ezt kihasználva a szlovénok megint egyenlítettek (22–22). Az ötvenedik percben Chema Rodríguez időt kért, mert megakadt csapata játéka, és a kiválóan védekező ellenfél már két góllal vezetett, ráadásul Sipos Adriánt öt percen belül kétszer is kiállították.

A házigazdák több mint hat percig nem találtak be, az ellenfél 26–23-ra ellépett, és ezúttal a hajrá sem sikerült olyan jól, mint csütörtökön idegenben, így a szlovénok visszavágtak a két nappal korábbi vereségért.

A két csapat 29. alkalommal találkozott egymással, 14 magyar siker és egy döntetlen mellett ez volt a 14. szlovén győzelem. A két csapat csütörtöki edzőmeccsét Ljutomerben 28-27-re a magyarok nyerték.

Rosta Miklós Fotó: MTI/Varga György

„A védekezésünk nem működött jól, így pedig nehéz nyerni. Legutóbb ez sokkal jobban ment. Az egy-egy elleni szituációkat akkor megoldottuk, ma nem, ez volt a legnagyobb probléma” – nyilatkozta Rodríguez az M4 Sporton. A szövetségi kapitány hozzátette, az ellenfélnek nagyon sok alacsony, gyors játékosa van, akik remekül képzettek, gyorsan és fürgén egy-egyeznek, ezt a magyarok ezúttal nehezen tudták kezelni. Kiemelte, nem jöttek a besegítések, ezért sok volt a kapott gól.

„Pontosan tudjuk, miben kell fejlődnünk, úgyhogy erre vezet az út az előrelépés felé.

Két jó meccset játszottunk egy jó ellenféllel szemben, de 27–28 kapott gól alatt kell maradnunk, hogy rendre győzelmi esélyeink legyenek, ezt kell megcéloznunk. Mire odaérünk a világbajnokságra, jó formában leszünk és készen állunk majd

– szögezte le a spanyol edző.

Fotó: MTI/Varga György

A magyarok jövő csütörtökön a Koreai Köztársaság együttese ellen kezdik meg szereplésüket az olimpiai kvalifikációs világbajnokság csoportkörében, Kristianstadban, majd jövő szombaton Izland, január 16-án pedig Portugália válogatottjával találkoznak. A középdöntőbe az első három helyezett jut.

Felkészülési mérkőzés:
Magyarország–Szlovénia 29–32 (13–13)
Magyarország: Mikler – Lékai 6, Szita 1, Bánhidi 2, Sipos, Ancsin 5, Rodríguez 2, cserék: Bóka 1, Hanusz 1, Leimeter 1, Bujdosó, Kovacsics 1, Szöllősi, Rosta 6, Bodó 2, Ligetvári 1, Székely.
Két győzelemmel zárta a spanyol tornát Románia

A román férfi kézilabda-válogatott megnyerte harmadik mérkőzését a spanyolországi Benidormban rendezett tornán, miután szombaton délután 27–24-re legyőzte Bahrein együttesét.

Habár győzött csapata a minőségben gyengébb szintet képviselő, de világbajnoki részvevő együttes ellen, a játékkal nem lehetett elégedett Xavier Pascual szövetségi kapitány, Bahrein negyven percen át vezetett – a különbséget a kapusok hozták, Dan Vasile és Ionuț Iancu is 41%-os védési mutatóval zárt.

Románia a benidormi torna nyitómeccsén 42–29-re kikapott Spanyolországtól, majd pénteken 31–26-ra verte az ugyancsak vébérészvevő Argentínát.

A román fiúk legutóbb 2011-ben jutottak ki a vébére, azóta egyetlen nagy tornán (Eb, olimpia) sem szerepeltek. Jelenleg a második helyen állnak Ausztria mögött a 2024-es Európa-bajnokság selejtezőjében, március elején pedig a Feröer-szigetek vendégei lesznek.