Eggyel kevesebb hiba: kétgólos magyar siker Montenegró ellen

MTI 2024. január 12., 23:25 utolsó módosítás: 2024. január 12., 23:26

A magyar férfi kézilabda-válogatott 26–24-re legyőzte Montenegrót az olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság csoportkörének első fordulójában, pénteken Münchenben.

Sipos Adriánék nagyon fontos győzelmet szereztek Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

A magyar együttes húsz fős keretéből ezúttal Andó Arián, Szöllősi Szabolcs, Krakovszki Bence és Imre Bence maradt ki.

A kilencedik percben alakult ki először kétgólos különbség a csapatok között, ekkor a magyarok vezettek 6–4-re, de hamarosan sokasodni kezdtek a hibák, egy büntető is kimaradt, ekkor egyenlített az ellenfél (7–7). Ancsin Gábor hibáit Palasics Kristóf védései ellensúlyozták, és bár 23 perc alatt négy magyart is kiállítottak, Krakovszki Zsolt emberhátrányból is betalált (11–9).

Rosta Miklós Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Az első félidő hajráját elrontotta a csapat,

amely két perccel a vége előtt még hárommal jobban állt, de a szünetre 14–14-es döntetlenre módosult az állás.

A montenegróiak is sokat hibáztak, ezt kihasználva megnyugtató előnyre tehettek volna szert Lékai Mátéék, de a második felvonás eleje is küszködősre sikeredett.

Lékai Máté Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Ekkor már világossá vált: az dönt majd a pontokról, hogy melyik válogatott hibázik kevesebbet.

A 38. percben Bánhidi Bence két találatával ismét három volt közte, majd újfent a Szeged beállója volt a főszereplő: olyan szorosan őrizte poszttársát, Nemanja Grbovicot, hogy a kezében maradt a Cegléd korábbi beállójának meze.

Hanusz Egon Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

A játék képe a folytatásban sem változott, az alacsony színvonal nem javult, ezért Palasics újabb bravúrjai létfontosságúak voltak. Montenegró többször egyenlített, és mivel az utolsó percben a magyarok az utolsó akciójukat is elrontották, az ellenfél a pontszerzésért támadhatott.

Palasics ismét nagy bravúrral védett, majd az utolsó másodpercben Ilic Zoran állította be a végeredményt.

Bodó Richárd Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Palasics tíz, a túloldalon Nebojsa Simic 11 védéssel, Arsenije Dragasevic és Vuko Borozan hat-hat, Milos Vujovic és Branko Vujovic négy-négy góllal zárt.
A két csapat második egymás elleni meccsén másodszor nyertek a magyarok. Montenegró csak kétszer, 1–0-nál és 2–1-nél vezetett az egész meccsen.

A márciusi olimpiai selejtezőtornára már kijutott magyarok vasárnap Szerbiával, kedden Izlanddal játszanak. Mindkét mérkőzés 21.30-kor kezdődik. A középdöntőbe az első két helyezett jut.

Bánhidi Bence Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt